Ülkü Ocakları'ndan gazetecilere kurşun göndermeli tehdit

Ülkü Ocakları'ndan gazetecilere kurşun göndermeli tehdit
Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, Sinan Ateş davasını takip eden gazetecileri hedef aldı. Kılıç, kurşun göndermeli tweet ile gazeteciler İsmail Saymaz, Erk Acarer, Barış Terkoğlu, Alican Uludağ ve Timur Soykan'ı tehdit etti.

Artı Gerçek - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş davasıyla ilgili haberler yapan gazeteciler doğrudan hedef gösterilerek, tehdit ediliyor. Daha önce soruşturmaya ilişkin savcıyı dahi hedef haline getiren Ülkü Ocakları gazetecileri de bir kez daha tehdit etti.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, sosyal medya hesabından kurşun göndermeli paylaşım yaparak, gazeteciler İsmail Saymaz, Erk Acarer, Barış Terkoğlu, Alican Uludağ ve Timur Soykan'ı hedef aldı.

TEPKİLER ÜZERİNE TWEETİNİ SİLDİ

Kılıç paylaşımında “Bizler AB ve ABD fonlarının doldurduğu dolma kalemler değiliz, bizler kurşun kalemleriz. Kurşun kalemlerin de bir gün galip geleceğini mutlaka göreceksiniz!” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Etimesgut Belediyesi çalışanı görünen Burak Kılıç, tepkiler üzerine tweetini sildi.

tehdit-001.jpeg

TERKOĞLU: 'TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE' DİYENLERE SATIRLA SALDIRMIŞSIN

Hedef gösterilen gazetecilerden Barış Terkoğlu, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç'ın kurşun göndermeli tehdidine şu yanıtı verdi:

"'Tam bağımsız Türkiye' diyenlere satırla saldırmışsın. 'Kahrolsun emperyalizm' diyenleri kurşunlamışsın. Kendi ülkenin iki kuruş zam isteyen işçisini, özgürlük isteyen vatandaşını, insanca yaşam isteyen gencini sokakta kovalarken; kendi milletini zehirleyen uluslararası baronların torbacılarıyla iş tutmuşsun.

Şimdi aklınca hayatında her dönem devlete çöreklenmiş çetelerle mücadele eden adamları tehdit ediyorsun. Sorsalar onun da arkasında duramayacak, bilmemkimden alıntı yaptım diyeceksin. Senden kurşun kalem olmaz, ancak kurşun asker olur! Sorsan milliyetçisin, ama ne milletinin dilini bilirsin, ne kültürünü savunursun, ne onunla ekmeğini bölüşürsün. Ülküden yalnız on kişi toplanıp suç işlemeyi anlarsın.

Eğer ülkene de ülküne de son bir hizmet etmek istiyorsan savcılığa, karakola git. Ellerini kaldırıp “teslim olmaya geldim” de. Seni 8 Nisan 2022’de Sinan Ateş’in evinin önüne keşif yapmaya kim gönderdi anlat. Cinayetten sonra abilerinle o odada neler konuştuğunuzu açıkla. Biliyorum, o vakit, seni de, varsa cesareti anlattığını tutanağa döken polisi de savcıyı da bir dış ülkeye bağlar, bir terör örgütüyle ilişkilendirir, oradan oraya sürgün ederler. Ama en azından hayatının geri kalanını namuslu ve şerefli bir insan olarak geçirirsin. Ayrıca, savunduğun ülküyü, torbacılara milliyetçileri öldürten kirden temizlemeye katkın olur. Biliyorum ne senin ne de teşkilatındaki abilerinin buna cesareti var. Ama suç sizde değil, suç koca devletin varlığını sizin çetelerinizin ayağının altına paspas edende!

PEHLİVAN: BURAK KILIÇ ATEŞ'İN EVİNİN ÖNÜNDE KEŞİF YAPTI

Gazeteci Barış Pehlivan, Kılıç'ın bu paylaşımı yapmasının ardından kendisine yanıt verdi. Pehlivan, Kılıç'ın paylaşımını alıntılayarak sosyal medyadan şu yanıtı verdi:

"'Kurşun' göndermeli bu mesajı atan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, 8 Nisan 2022'de Sinan Ateş'in Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki evinin önünde keşif yapmaya gitti, buranın fotoğraf ve videolarını çekerek Tolgahan Demirbaş'a gönderdi. Kılıç, Sinan Ateş'in öldürüldüğü gün saat 15.16'da Tolgahan Demirbaş'a 'Gel abi benim odaya' şeklinde mesaj attı. Demirbaş, saat 17.55 ve 17.57'de iki kez Demirbaş ile telefonda görüştü."

SOYKAN: 'MAFYA DÜZENİ'

Gazeteci Timur Soykan ise kendisine yönelik tehdide ilişkin şunları yazdı:

“Aşağıdaki tweeti atan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, Sinan Ateş'in öldürülmesinden önce eşi Ayşe Ateş'in evinin fotoğraflarını çekti ve Tolgahan Demirbaş'a gönderdi. Onun 'kurşun' kalemle neyi kastettiğini Sinan Ateş'e kurulan pusudan da biliyoruz. Bizim kalemlerimiz sadece halkın haber alma hakkı için yazar. Onların dolma kalemleri kanla dolu. Mafya düzeninde gazetecileri böyle tehdit edebilme cüretini de Sinan Ateş cinayeti sanığı olmamasından alıyor.”

ACARER: BİZ ONU GÖRDÜK

Erk Acarer ise tehdide karşı şu paylaşımı yaptı:

AĞIREL: BANKAMATİK MEMURU MU DEĞİL Mİ KONTROL EDİLDİ Mİ?

Gazetecilere yönelik tehdide bir tepki de Murat Ağırel'den geldi. Ülkü Ocakları Burak Kılıç'ın Etimesgut Belediyesi çalışanı olarak göründüğünü belirten Ağırel, şu soruyu yöneltti:

"Bu paylaşımı yapıp aklı sıra tehdit eden Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Burak Kılıç, Sinan Ateş’in ev bilgilerini Tolgahan Demirbaş’a gönderen kişi. Hatta iddianamenin bir yerinde kendisi 'şüpheli' diye geçiyor ama sanıklar arasında yok. İddianamede başka hangi isimler silinmiş bilinmez ama Burak Kılıç ismi ise kazara kalmış. Bu kişi aynı zamanda Etimesgut Belediyesi çalışanıymış. Belediye yetkilileri bu kişi bankamatik memuru mu değil mi diye kontrol etmişlerdir mutlaka. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar