Ümit Dikbayır, İYİ Parti’den ihraç edildi

Ümit Dikbayır, İYİ Parti’den ihraç edildi
İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkındaki iddiaları inceleyen İyi Parti Disiplin Kurulu, Dikbayır’ın partiden ihracına karar verdi.

Artı Gerçek - İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkındaki iddiaları inceleyen İyi Parti Disiplin Kurulu, Dikbayır’ın partiden ihracına karar verdi.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre ihraç kararı ile ilgili yarın İyi Parti’den açıklama yapılması bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

İhraç istemiyle disipline sevk edilen Ümit Dikbayır'ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in aile bireylerinin, ayrıca özel kalemi ve eşinin banka hesaplarını incelettirdiği, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden şahsına, ailesine ve üçünü kişilere ihale veya iş alınmasına aracılık ettiği ve parti kasasında paranın eksik olduğu iddia ediliyordu.

Dün akşam katıldığı yayında İYİ Parti Mali İşler Başkanı Sedat Aksakallı ile aralarında geçen bir diyaloğu anlatan Dikbayır, Akşener'in Özel Kalemi Esma Bekar hakkında şunları söyledi:

"Sedat Aksakallı'ya, 'Bu partinin mali işler başkanıyım senden bana para gelmedi' dedim. 'Ben Esma Hanıma ve kocasına verdim' dedi... Ben bu süreçte Esma Bekar’ın Ankara, İstanbul belediyelerini arayıp 'Ümit Dikbayır’ın sizinle akçeli işleri var mı?' diye araştırdığını duydum. Hiç ses etmedim, çünkü ben kendimi biliyorum. Aradığı kişileri söyledi bana."

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bekar ise iddiaların asılsız olduğunu söylerken buna ilişkin hukuki süreç başlatacaklarını açıklamıştı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener de Dikbayır'ın iddialarına ilişkin "Bir kere çok üzüldüğümü ifade etmek isterim. Benim bir prensibim var, partimizden ayrılan arkadaşlarımızın, istifa eden arkadaşlarımız hakkında konuşmamaya özen gösterdim... Dün ben izlemedim ama özet olarak bana anlatılanlardan çıkardığım yorum şudur çok üzüldüğümü ifade ediyorum, gerçekten çok üzüldüğümü ifade ediyorum.

Söyleyeceğim şey şu, iddia sahibinin isimlendirdiği kişilerin bunlar iftiradır diyerek mahkemeye gittiği bir süreç bu. Dolayısıyla mahkemeye ve bu ilgili arkadaşın da tedbirli olarak ihraç sebebiyle disipline verildiği bir süreçte sadece bunu söyleyebilirim. Ama tekrar söylüyorum; edep, haya, ahlak duygusu siyasette çok önemlidir" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar