Yeşil Sol Parti’nin seçim hedefi yüzde 20

Yeşil Sol Parti’nin seçim hedefi yüzde 20
Yayınlanma:
A+ A-
Temel seçim stratejilerinin “AKP-MHP iktidarına kaybettirmek” olduğunu belirten Yeşil Sol Parti MYK üyesi Ayşe Erdem, seçimlerde yüzde 20’lik bir oy hedefleri olduğunu söyledi. Erdem, seçim sloganlarının da "Faşizmi yeneceğiz" olacağını açıkladı.

Artı Gerçek - Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Anayasa Mahkemesi’nde süren kapatma davası nedeniyle listelerinde seçime gireceği Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçim hazırlıklarını sürdürüyor. HDP ile birlikte 30 Mart’ta Seçim Beyannamesi’ni açıklayacak olan Yeşil Sol Parti, kampanyanın startını verecek. Yeşil Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve önceki dönem Eşsözcüsü Ayşe Erdem, yaklaşan seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu.

STRATEJİ: AKP-MHP’YE KAYBETTİRMEK

Seçimlere Yeşil Sol Parti çatısı altında katılma kararının bir “görev” olduğunu vurgulayan Erdem, temel seçim stratejilerinin, AKP-MHP iktidarına kaybettirmek olduğunun altını çizdi. Erdem, seçimlerde yüzde 20’lik bir oy hedefleri olduğunu belirterek, “Meclis’te kilit rolü oynamak çok değerli. Büyüteceğimiz bir örgütsel zemin var. Güçlü bir parlamenter sistemi örmek ve bunu yaparken Demokratik Cumhuriyet’e giden yolu açmak istiyoruz. Daha önce de yaptığımız gibi halkla temas ederek, sokakta, mahallede çalışmalarımızı yürüteceğiz” sözlerine yer verdi.

SEÇİM SONRASI KİLİT PARTİ OLMA İDDİASI

Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçimden önceki kilit rolümüzü, seçimden sonra da sürdürmekte kararlıyız. Yeni bir demokratik Anayasa yapımında, bu iktidarın tüm mekanizmalarıyla sonlandırılması yönünde yapılacak çalışmalarda Millet İttifakı’yla ortaklaşmakta tereddüt etmeyiz ama bugün nasıl AKP-MHP iktidarını değiştirecek güç bizim elimizdeyse, Millet İttifakı açısından da aynı kilit role sahip olacağımızı söyleyebilirim.”

SEÇİM SLOGANI MESAJI: FAŞİZMİ YENECEĞİZ

Erdem, partisinin seçim sloganının 30 Mart’ta Seçim Beyannamesi’yle birlikte açıklanacağını belirterek, “İpucu vermem gerekirse ‘Faşizmi yeneceğiz” dedi. (MA)

Öne Çıkanlar