Yiğit Bulut 'not alın' diyerek Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı

Yiğit Bulut 'not alın' diyerek Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, tehditvari bir üslupla İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. İmamoğlu için "Milli Güvenlik Sorunu" diyen Bulut, "Not alın, göreceğiz" ifadesini kullandı.

Artı Gerçek - İstanbul'da 2019'da iptal edilen seçimle birlikte üç kez üst üste seçimi kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP cenahından son günlerde yeniden hedef alındı.

Haluk Bayraktar'ın ardından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut da sosyal medya hesabından İmamoğlu paylaşımı yaptı. Bulut, tehditvari bir üslupla şunları yazdı:

"Sizinle bir cümle paylaşacağım, not edin, tartışacağız, göreceğiz; ekrem imaoğlu Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti için BİR MİLLİ GÜVENLİK sorunudur! Medyamız gerçek analiz kabiliyetine ulaşınca bu tezin içini doldurmayı başaracaktır umarım! NOT ALIN!!"

BÜYÜK HARF VURGUSU

Bulut'un paylaşımında "BİR MİLLİ GÜVENLİK" ve "NOT ALIN" kelimelerini büyük harfle yazması dikkat çekti.

METİNER'DEN TEPKİ

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Ekrem İmamoğlu için 'Milli güvenlik sorunu' diyen Yiğit Bulut'u eleştirdi. Metiner "İmamoğlu yalnızca bir belediye başkanı değil, devletlûlerle yarışıp zafer kazanan bir lider" dedi.

Yiğit Bulut'un mesajını alıntılayan Mehmet Metiner, şu paylaşımı yaptı:

"Tut ki doğru olsun. Bu kadar çok İmamoğlu vurgusu, bu kadar çok tehdit algısı, siyaseten hangi sonuçlara yol açtı? Geldiğimiz noktada hakikat şu: İmamoğlu yalnızca bir belediye başkanı değil, devletlûlerle yarışıp zafer kazanan bir lider! Siyaset, sonuçla anlamlıdır."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar