İBB'den Bayraktar'a yanıt: İçindeki kin ve nefreti kullanıyor

İBB'den Bayraktar'a yanıt: İçindeki kin ve nefreti kullanıyor
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, İsrail'e jet yakıtı satışına dair iddialar nedeniyle Ekrem İmamoğlu'nu hedef almasına İBB yanıt verdi: "İçindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor."

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, İsrail'e jet yakıtı satışına dair iddiaların sorumlusu olarak Ekrem İmamoğlu'nu hedef göstererek kullandığı, "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerine yanıt verdi.

İBB, Bayraktar'ın sözleriyle ilgili hukuki sürecin başlatılacağını açıkladı.

'MİLLET 31 MART'TA DERSİNİZİ VERDİ'

Açıklamada, "Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz. Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor. Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir" denildi.

'AYNI KÖTÜLÜKLERE DEVAM ETMESİNE ŞAŞIRMIYORUZ'

İBB'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şu şekilde: "Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür. Haluk Bayraktar isimli kullanıcı hakkında, bu asılsız iddialarından dolayı, hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır.

Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz. Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor. Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir."

NE OLUMŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın ağabeyi olan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın İsrail'e jet yakıtı sattığı iddia edilmişti.

Bayraktar, iddiaların arkasında Ekrem İmamoğlu'nun olduğunu savunarak, "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar