Haluk Bayraktar, İsrail'e jet yakıtı sattığı iddiaları için İmamoğlu'nu hedef aldı: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak

Haluk Bayraktar, İsrail'e jet yakıtı sattığı iddiaları için İmamoğlu'nu hedef aldı: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İsrail'e jet yakıtı sattıkları iddiası için İmamoğlu'nu hedef aldı. İddiayı İmamoğlu'nun ekibinin yaydığını öne süren Bayraktar "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın ağabeyi olan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İsrail'e jet yakıtı sattıkları iddiasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak "Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak" sözlerini sarf etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Bayraktar'ın sarf ettiği sözler için hukuki süreci başlatacaklarını duyurdu.

Ticaret Bakanlığı, İsrail'in Filistin'e yönelik katliamlarının başladığı tarihten 186 gün sonra, 54 ürün gurubunda İsrail’e ticaret kısıtlaması getirdi. Tepkilere neden olan İsrail ile ihracatta ürünler arasında 'Uçak Benzini-Jet Yakıtı'nın da yer alması bir dizi tartışmayı da beraberinde getirirken, İsrail'e jet yakıtının Baykar tarafından satıldığı iddiası gündeme geldi.

İMAMOĞLU'NU ÇİRKİN SÖZLERLE HEDEF ALDI

İddiaya ilişkin açıklama yapan Haluk Bayraktar, 'sosyal medyada Baykar ve yöneticileri aleyhine alçakça ve şerefsizce uçak yakıtı konusunda bir iftira kampanyası yürütüldüğü'nü öne sürerek İmamoğlu'nu çirkin sözlerle hedef aldı.

Bayraktar, “Baykar, Türkiye'den Gazze'ye en büyük insani yardımı gerçekleştirmiş bir firmadır. Firmamızın tek faaliyet alanı insansız hava aracı sistemleridir. Bu iftirayı yayanları mahkemeye verip takipçisi olacağım. Oluşacak tazminatlar da yine Gazze'ye yardım olarak aktarılacaktır” diye yazdı.

'İFTİRAYI ATAN ALÇAK KİM DİYE BAKTIM'

Haluk Bayraktar, söz konusu iddiayı imamoğlu'nun iletişim kampanyalarını yürüten strateji ekibinde yer alan bir İBB çalışanının ortaya attığını ileri sürerek İmamoğlu’na şu sözlerle seslendi:

"Bizim için nefsin izzeti yoktur yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz. Milletimiz de, Gazzeliler de bizim duruşumuzu iyi bilir. İsrail’e jet yakıtı sattığımız iftirasını atan alçak kim diye baktım. Gördüm ki İBB Başkanının iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinde yer alıyormuş.

'Alevilerin de pkk’sı olmalı' diye yazılar yazıyor, dhkp-c güzellemesi yapıyormuş. Bu pkk’lıları besleyen Ekrem İmamoğlu'na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim."

İBB: HUKUKİ SÜREÇ BAŞALTILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de Bayraktar'ın sarf ettiği sözler için hukuki süreci başlatacaklarını duyurdu.

İBB tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür. Haluk Bayraktar isimli kullanıcı hakkında, bu asılsız iddialarından dolayı, hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır. Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar