İBB'nin ücretsiz HPV aşısı uygulaması başladı

İBB'nin ücretsiz HPV aşısı uygulaması başladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da ikamet eden ve belediyeden sosyal yardım alan, 9-26 yaş arası kişilere ücretsiz HPV aşısı uygulaması bugün başladı. Aşılamalar İBB tıp merkezlerinde gerçekleşecek.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya platformu X hesabından duyurduğu ücretsiz HPV aşısı uygulaması bugün başladı.

İBB'nin Sağlık Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen HPV Aşı Uygulaması Projesi'nden İstanbul'da ikamet eden ve belediyenin sosyal yardımından yararlanan 9-26 yaş arası kişiler yararlanabilecek.

Ücretsiz uygulanacak aşı için https://forms.ibb.gov.tr/saglik/ibb-hpv-formu/ adresi üzerinden başvuru yapmak gerekiyor. HPV aşısı alınan randevu sırasına göre uygulanacak.

İBB TIP MERKEZLERİNDE GERÇEKLEŞECEK

Aşı için belirlenen kriterleri taşıyan ve başvuruları onaylanan İstanbullular, İBB Sağlık Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Şehzadebaşı Tıp Merkezi, Darülaceze Tıp merkezi ve Esenyurt Bütünleşik Halk Sağlığı Merkezlerine gelerek ücretsiz aşılarını yaptırabilecek.

Etkili koruyuculuğun sağlanabilmesi için aşılama 9-15 yaş aralığındaki bireyler için iki doz, 15 yaş üzeri bireyler için üç doz uygulanacak. Aşılama yapıldığında yaş durumuna göre belli bir periyotta diğer dozların yapılması zorunlu kılınacak.

Öne Çıkanlar