Sağlık Bakanlığı'ndan grip aşısı açıklaması: Kademeli yapılacak

Sağlık Bakanlığı'ndan grip aşısı açıklaması: Kademeli yapılacak
Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ekim 2020 19:33
A+ A-
'Aşı sınırlı üretim nedeniyle peyderpey temin edilebiliyor.'

Sağlık Bakanlığı grip aşısı için yaptığı açıklamada, "Belirlenen risk grupları ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde aşı yapılması öngörülmüştür" dedi.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) pandemisi nedeniyle olağanüstü talebin arttığı grip aşısı Türkiye’ye geldi. Geçen yılla aynı sayıda aşı getirilmesinden dolayı milyonlarca yurttaşın aşıya erişimi olmayabilir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da "Aşı sınırlı üretim nedeniyle peyderpey temin edilebiliyor" denildi.

'PEYDERPEY TEMİN EDİLİYOR'

Bakanlık tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Bakanlığımız, geçmiş yıllarda olduğundan daha fazla influenza aşısı temin etmek üzere bağlantılarını sağlamış durumdadır.  Ancak tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle belli bir zaman diliminde peyderpey temin edilmektedir. Bu nedenle belirlenen risk grupları ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde aşı yapılması öngörülmüştür."

AŞI OLACAKLAR E-NABIZ'A YÜKLENDİ

Öte yandan bugün yapılan bir diğer açıklamayla da; grip aşısı alabileceklerin e-Nabız sistemlerine yüklendiği ve aşı ücretinin 72.64 lira olduğu öğrenilmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar