Ankaraspor-Nazillispor maçında 'şike' iddiası: Maçta şut çekilmedi, Zonguldak Kömürspor küme düştü

Ankaraspor-Nazillispor maçında 'şike' iddiası: Maçta şut çekilmedi, Zonguldak Kömürspor küme düştü
İki takımın da şut çekmediği Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında Ankaraspor playoff’a kalmayı, Nazilli Belediyespor ligde kalmayı garantilerken, Zonguldak Kömürspor bir alt lige düştü. CHP'li Deniz Yavuzyılmaz, maçın incelenmesi gerektiğini söyledi.

Artı Gerçek - 2.Lig Beyaz Grup’ta 37. haftada oynanan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı 0-0 eşitlikle sona ererken maç boyunca iki takımın da hiç şu çekmemesi dikkat çekti. İki takımın da bir puan aldığı maç sonunda Ankaraspor 6. olarak play-off'a kalmayı, Nazilli Belediyespor ise ligde kalmayı garantiledi. Bu sonuçla Zonguldak Kömürspor bir alt lige düştü.


ankaraspor-nazillispor-macina-tepki-iki-takimda-sut-cekmedi-zonguldak-komurspor-kume-dustu-1.webp

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da maçta iki takımın anlaştığını öne sürerek maçta şut çekilmemesi hakkında "Bu durum hayatın ve futbol tarihinin olağan akışına aykırıdır" dedi. Maçın mutlaka incelemeye alınması gerektiğini belirten Yavuzyılmaz, "Konunun takipçisi olacağım" ifadelerini kullandı.

Yavuzyılmaz'ın paylaşımı şöyle:

"Bugün 2.Lig Beyaz Grup’ta oynanan Ankaraspor-Nazillispor maçı için kulüplerin beraberlik sonucuüzerinde uzlaşarak sahaya çıktıkları görülmektedir. Zira maç boyunca iki takımın kalesine doğru düzgün şut bile çekilmemiştir. Bu durum hayatın ve futbol tarihinin olağan akışına aykırıdır" ifadelerini kullandı.

TFF İNCELEME BAŞLATTI

Türkiye Furbol Federasyonu (TFF), Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla ilgili inceleme başlattı.

Şike iddiaları üzerine harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, yapacağı incelemede iddiaları doğrular nitelikte bulgulara ulaşırsa dosya Etik Kurulu'na sevk edilecek ve yasal süreç başlayacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar