Antrenman sırasında yılan ısırmıştı: Fenerbahçeli milli boksör Rabia Topuz taburcu edildi

Antrenman sırasında yılan ısırmıştı: Fenerbahçeli milli boksör Rabia Topuz taburcu edildi
Antrenman sırasında yılan ısırması sonucu hastaneye kaldırılan Fenerbahçeli milli boksör Rabiz Topuz tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yusuf DURDU


MALATYA - Malatya'nın Akçadağ ilçesinde 8 Mayıs'ta antreman yaptığı sırada yılan tarafından ısırılan ve altı gün yoğun bakımda tedavi gören Fenerbahçeli milli boksör Rabia Topuz, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından bugün taburcu edildi.

Topuz'un sağlık durumu hakkında bilgi veren Doç. Dr. Zeliha Korkmaz, "Hastamız yılan sokması hikâyesi ile hastanemize geldiğinde yılan zehrinin sistematik bulguları başlamıştı. Genel durumda tansiyon düşüklüğü ve kusma mevcuttu. Hastaya semptomatik tedavi ve yılan antiserumu (panzehir) yapıldı. 7 gün yoğun bakımda tedavi ettiğimiz hastamızı dahiliye servisine devrettik. Dahiliye servisimizden de bugün şifa ile hastamız taburcu oldu" dedi.

Hastaneden yapılan açıklamada ise "Yılan sokması hikâyesi ile 8 Mayıs’tan bu yana hastanemizde tedavi gören hastamız Rabia Topuz, şifa ile taburcu olmuştur. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, profesyonel spor hayatında başarılar diliyoruz" denildi.

Öne Çıkanlar