Ballon d'Or 8'inci kez Lionel Messi'nin oldu

Ballon d'Or 8'inci kez Lionel Messi'nin oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Avrupa'da Yılın Futbolcusu Ödülü (Ballon d'Or) erkeklerde Lionel Messi'nin kadınlarda Aitana Bonmati'nin oldu. 2022 Ballon d'Or sahibi Benzema ise Gazze paylaşımı nedeniyle hem Ballon d'Or'u hem de Fransız vatandaşlığını kaybetme noktasına gelmişti.

Artı Gerçek - France Football dergisi tarafından 1956'dan beri dağıtılan ve bu yıl 67'incisi düzenlenen Ballon d'Or, (Avrupa'da Yılın En İyi Futbolcusu) ödülü Fransa'nın başkenti Paris'teki Chatelet Tiyatrosu'nda düzenlenen törenle sahibini buldu

Erkeklerde Ballon d'Or ödülünü Inter Miami'nin Arjantinli futbolcusu Lionel Messi kazandı. Yıldız oyuncu, bu ödülü 8'inci kez kazanma başarısı gösterdi.

EN İYİ KADIN FUTBOLCU BONMATİ

Kadınlar futbolunda ise İspanyol oyuncu Aitana Bonmati bu ödüle layık görüldü.

GEÇEN YIL BENZEMA ALMIŞTI

22 Ballon d'Or ise Cezayir asıllı Fransız millî futbolcu Karim Benzama'ya verilmişti.

BENZEMA 'GAZZE' PAYLAŞIMIYLA HEDEF GÖSTERİLMİŞTİ

Karim Benzema, İsrail saldırılarının ardından Gazze halkı için dua ettiği bir destek paylaşımı yapmış ve Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin tarafından hedef gösterilmişti. Bakan, Filistin mesajı paylaşan Fransa Milli futbolcularından Karim Benzema için ''teröristler ile ilişki içinde'' açıklaması yaptı.

Madrid Zone'da yer alan habere göre, Fransız Senatör Valerie Boyer, İçişleri Bakanı Darmanin'in Benzema'nın “Müslüman Kardeşler'le bağları” olduğu yönündeki iddialarının doğrulanması halinde Karim Benzema'nın Ballon d'Or'unun ve Fransız vatandaşlığının geri alınmasını istemişti. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar