Beşiktaş'ın stadının adı değişiyor

Beşiktaş'ın stadının adı değişiyor
Yayınlanma:
A+ A-
Beşiktaş Spor Kulübü, sezon sonunda bitecek olan Vodafone'e ait stadın isim hakkı sponsorluğunun yenilenmeyeceğini açıkladı.

Artı Gerçek - Beşiktaş Spor Kulübü, stat isim hakkı sponsorluğu sözleşmesinin 2022/23 sezonunun sonunda biteceğini KAP'a bildirdi. Yazı bir açıklama yapan Beşiktaş, Vodafone'un stat isim hakkı sponsorluğunu sezonun sona ermesinin ardından yenilemeyeceğini de duyurdu.

Yapılan açıklamada kulübün, Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'ye ihtarname ile bu kararı bildirdiği duyuruldu.

BEŞİKTAŞ'IN AÇIKLAMASI

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Hakim ortağımız Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında imzalanan 20.08.2013 tarihli Reklam Hakları, Forma ve Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu Sözleşmesi'nde Stadyum İsim Hakkı Sponsorluğu süresi; ilk UEFA ya da Süper Lig maçının oynandığı sezondan itibaren sekiz sezon boyunca yürürlükte kalacağı (ilk dönem), bu dönemin sona ermesinden en az altı ay önce sözleşme taraflarından birinin diğer tarafa göndereceği bir ihtar ile feshedilmediği sürece sözleşmenin beş sezon için yenilenmiş sayılacağı (müteakip dönem) şeklinde düzenlenmiştir.

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.tarafından 28.10.2022 (bugün) tarihinde gönderilen ihtarname ile Sözleşmenin, ilk dönemin sona ereceği 2022/2023 sezon sonu itibariyle geçerli olmak üzere feshedildiği bildirilmiştir." (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar