Burak Yılmaz futbol kariyerini sonlandırdı

Burak Yılmaz futbol kariyerini sonlandırdı
Yayınlanma:
A+ A-
Dört büyük takımda forma giyen ve en son Fortuna Sittard'da oynayan Burak Yılmaz, futbol kariyerini sonlandırdığını duyurdu.

Artı Gerçek - Milli futbolcu Burak Yılmaz, futbolu bıraktığını açıkladı. Yılmaz, "Galatasaray'ın beni Avrupa çapında futbolcu yapması, ne benim Beşiktaşlılığımı değiştirir ne de Galatasaray'da yaşadıklarımı unutturur. Galatasaray'da yaşadıklarım, kalbimin en farklı yerinde olacaktır. Fenerbahçe'de yeniden forma şansı bulmak isterdim. İçimde uktedir. Bugünkü kariyerimde Fenerbahçe'nin etkisi büyüktür. Orada çektiğim acılar beni bugünlere getirdi" dedi.

Dört büyük takımda forma giymesinin ardından en son Hollanda Ligi ekiplerinden Fortuna Sittard'da oynayan Burak Yılmaz, futbolu bıraktığını açıkladı.

'KARİYERİMİ SONLANDIRDIĞIMI DUYURMAK İSTİYORUM'

Burak Yılmaz'ın düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bu basın toplantısını neden yapıyoruz. Dün akşam dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi stadyumda el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmeyi ama kısmet olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum.

'GALATASARAY'DA YAŞADIKLARIM KALBİMİN EN FARKLI YERİNDE OLACAK'

4 tane çınar kulübümüz bana kapılarını açtı, herkese mavi boncuk dağıtmak istemem ama bu iki futbolcuya nasip oldu. Birisi de benim. Hepsinde çok büyük başarı yakalayamadım ama hepsinin kalbimde yeri çok farklıdır ama Galatasaray'ın beni Avrupa çapında futbolcu yapması, ne benim Beşiktaşlılığımı değiştirir ne de Galatasaray'da yaşadıklarımı unutturur. Galatasaray'da yaşadıklarım, kalbimin en farklı yerinde olacaktır. Fenerbahçe'de yeniden forma şansı bulmak isterdim. İçimde uktedir. Bugünkü kariyerimde Fenerbahçe'nin etkisi büyüktür. Orada çektiğim acılar beni bugünlere getirdi." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar