Cinsel saldırı suçundan tutuklanan Alves'e güvenlik tedbiri

Cinsel saldırı suçundan tutuklanan Alves'e güvenlik tedbiri
Yayınlanma:
A+ A-
23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Brezilyalı futbolcu Dani Alves güvenlik nedeniyle başka cezaevine nakledildi. Futbolcunun 1 ila 12 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Artı Gerçek - Brezilyalı futbolcu Dani Alves İspanya'nın Barselona kentinde cinsel saldırı suçlamasıyla 20 Ocak'ta tutuklanmıştı. Dani Alves'in güvenlik gerekçesiyle başka bir cezaevine nakledildiği açıklandı. İspanya'daki mevcut yasalara göre Alves'in 1 ila 12 yıl hapis cezası alma ihtimali bulunuyor.

İspanyol basınının, futbolcunun 3 gündür bulunduğu Brains 1 adlı cezaevinin yetkililerinden aldığı bilgilere göre, Alves güvenlik gerekçesiyle bu sabah Brains 2 cezaevine nakledildi.

Futbolcunun, 200 kadar mahkumun olduğu Brains 1'de duş gibi çok sayıda ortak alanların olmasından dolayı güvenlik kaygısı duyduğu, "normal bir sürecin işletildiği" ve 80 mahkumun olduğu, tek kişilik hücrelerin bulunduğu Brains 2'ye götürüldüğü ifade edildi.

Alves'i yeni cezaevinde psikolog ve doktor dışında avukatıyla da görüşeceği bilgisi verildi.

NE OLMUŞTU?

Barselona kentindeki bir diskoda 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak'ta Meksika'dan Barselona'ya gelmesinin ardından gözaltına alınmış ardından çıkartıldığı mahkemede hakimin kararıyla kefaletsiz geçici tutuklanmıştı.

Öne Çıkanlar