Dünya Şampiyonu Arjantin'e ödül gecesi: Messi'ye 'futbolun asası' verildi

Dünya Şampiyonu Arjantin'e ödül gecesi: Messi'ye 'futbolun asası' verildi
Yayınlanma:
A+ A-
Güney Amerika Futbol Konfederasyonu CONMEBOL, son dünya şampiyonu Arjantin için 'Yıldızların Gecesi' ödül törenini düzenledi. Törende Messi'ye, "Bugün size dünya futbolunun liderliğini ve komutasını veriyoruz" sözleriyle "Futbolun Asası" takdim edildi.

Artı Gerçek - Son dünya şampiyonu Arjantin Milli Takımı için Güney Amerika Futbol Konfederasyonu CONMEBOL, Paraguay'da ödül töreni düzenledi.

"Yıldızların Gecesi" adıyla düzenlenen organizasyon, Libertadores Kupası kura çekimi öncesinde yapıldı. Törende Arjantin'in son üç finalde kazandığı Copa America, Finalissima ve Dünya Kupası yer aldı.

Tüm takımın katıldığı gecede Lionel Messi'ye de sürprizler vardı. Efsane futbolcuya, Conmebol tarafından yapılan heykeli takdim edildi. Bir başka sürpriz ise Conmebol Başkanı Alejandro Gomez tarafından verildi.

Gomez Messi'ye, "Güney Amerika adına, bugün size dünya futbolunun liderliğini ve komutasını veriyoruz" sözleriyle "Futbolun Asası'nı" takdim etti.

fsshm8vwaairyjk.jpg

'FUTBOLU SEVİYORUM ÇÜNKÜ HAYATTAKİ EN GÜZEL ŞEY BU'

Törende konuşan efsane futbolcu, "Futbolu seviyorum çünkü hayattaki en güzel şey bu. Ne kadar devam edeceğini bilmesem de kalan zamanımın tadını çıkaracağım." ifadelerini kullandı.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar