Efsanevi İtalyan futbolcu Roberto Baggio'ya evinde maç izlerken saldırı

Efsanevi İtalyan futbolcu Roberto Baggio'ya evinde maç izlerken saldırı
İtalyan futbolunun efsanevi ismi Roberyo Baggio, İspanya-İtalya maçını ailesiyle izlerken kendi evinde silahlı soyguncuların saldırısına uğradı. Baggio'nun başına dikiş atıldı.

Artı Gerçek - İtalyan futbolunun efsane isimlerinden Roberto Baggio, dün gece Avrupa Şampiyonası'nda ülkesinin İspanya ile oynadığı maçı izlerken kendi evinde silahlı bir soyguna uğradı. Baggio'nun evine giren hırsızlar eski futbolcunun başına silah dayadı. Olay sırasında saldırganları durdurmaya çalışan Baggio'nun başına silahın kabzası ile vurulduğu, ünlü futbolcunun yaralandığı belirtildi.

Saldırı, Baggio ve ailesinin İtalya'nın kuzeyindeki Vicenza bölgesinin yakınlarında bulunan evlerinde yaşandı. Ailenin hep birlikte maçı izlediği sırada, beş kişilik bir hırsız grubunun eve girdiği belirtildi. Il Corriere della Sera'nın haberine göre, hırsızlar Baggio'nun başına silah dayadı, onu ve ailesini bir odaya kilitleyerek mücevher, saat ve nakit para çaldı.

Haberde, Baggio'nun başında derin bir yara olduğu iddia edildi. Baggio'nun saldırıdan sonra yerel bir hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

Efsanevi forvetin kendisi ise devlet ajansı ANSA'ya açıklamasında, "Şans eseri, maruz kaldığım şiddet sadece birkaç dikiş, yara ve çok fazla korku ile son buldu. Şimdi o korkuyu aşma zamanı" dedi.

57 yaşındaki Baggio, İtalyan futbol tarihinin en önemli oyuncularından biri sayılıyor. Juventus, AC Milan ve Inter Milan gibi takımlarda top koşturmuş olan Baggio, İtalyan milli futbol takımında da 56 kez forma giymiş ve 27 gol atmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar