Futbolcu Dani Alves resmi olarak cinsel saldırıyla suçlandı

Futbolcu Dani Alves resmi olarak cinsel saldırıyla suçlandı
Yayınlanma:
A+ A-
İspanya'da cezaevinde tutuklu olan Brezilyalı ünlü futbolcu Dani Alves aylar sonra resmen cinsel saldırıyla suçlandı. Alves altı aydır Barselona'daki cezaevinde tutuklu bulunuyor.

Artı Gerçek - İspanya yargısı çarşamba günü, geçen yıl Aralık ayında Barselona'daki bir gece kulübünde 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla altı aydan fazla bir süredir tutuklu bulunan eski Barselona futbol kulübü ve Brezilyalı Milli Takımı'nın defans oyuncusu Dani Alves'i resmen suçladı.

Soruşturmayı yürüten yargıç, oyuncunun suç işlediğine dair kanıt bulunduğunu söyledi. Alves ise kendisini suçlayan kadınla rızaya dayalı cinsel ilişkiye girdiğini öne sürüyordu.

Alves 20 Ocak'ta tutuklanmış ve kefalet hakkı verilmeden Barselona dışındaki bir cezaevine gönderilmişti. İspanya'da bir tecavüz iddiası genel cinsel saldırı suçlaması kapsamında soruşturuluyor ve mahkumiyetler dört ile 15 yıl arasında hapis cezalarına yol açabiliyor.

40 yaşındaki Alves, Barcelona ile üç Şampiyonlar Ligi ve Brezilya ile iki Copa America dahil olmak üzere 42 şampiyonluk kazandı. Geçen yıl Katar'da üçüncü Dünya Kupası'nda forma giydi. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar