Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: UEFA'dan ceza alabiliriz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: UEFA'dan ceza alabiliriz
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek kulübün mali yapısının negatif olduğunu söyledi. Özbek "UEFA devamlı tepemizde. 'Bunu derhal düzelt' diyorlar bize. Düzeltemezsek büyük bir ihtimal bir cezayla muhatap olacağız" dedi.

Artı Gerçek - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, negatif öz sermaye yapısını düzeltememeleri durumunda UEFA’dan ceza alabileceklerini duyurdu.

İstanbul’daki Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda sarı-kırmızılıların gayrimenkul projeleri ve kulüp taşınmazları konusunda üyelerden yetki istemek amacıyla yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Özbek, Galatasaray’ın UEFA’dan finansal fair play kuralları gereğince ceza alma ihtimaline değindi. Özbek “UEFA devamlı tepemizde. Negatif öz sermaye durumundayız şu anda. ‘Bunu derhal düzelt’ diyorlar bize. Düzeltemezsek büyük bir ihtimal bir cezayla muhatap olacağız.” dedi.

YILLIK 35 MİLYON DOLAR FAİZ ÖDENİYOR

Florya Konut Projesi hakkında da konuşan Özbek, ilk planlarının bu projeyi kulüp imkanlarıyla yapmak olduğunu belirterek, geçen 2 yıllık süreçte bazı gelişmelerin yaşandığını anlattı ve konut fiyatı artışıyla inşaat maliyeti arasındaki farkın kapandığını söyledi.

Özbek ayrıca, “Bankalar Birliği'ne ödediğimiz faiz yüzde 15'ten yüzde 51'e çıktı. Böylece kulübümüz yılda yaklaşık 35 milyon dolar faiz öder hale geldi” dedi.

Galatasaray Olağan Genel Kurulu'nda Başkan Dursun Özbek ve yönetimine, Florya arazisinin değerlendirilmesi konusunda yetki verildi.

Galatasaray Adası’nın yeni imar planına göre restore edilmesi konusunda da Dursun Özbek ve yönetimine oy çokluğuyla yetki verildi. Ada, Ekim 2024 itibariyle restorasyona girecek. (AA)

Öne Çıkanlar