Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yanıt: Yavuz hırsız ev sahibini bastırır

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yanıt: Yavuz hırsız ev sahibini bastırır
Yayınlanma:
A+ A-
Galatasaray, Fenerbahçe'nin açıklamasına gönderme yaparak hakem kararlarını eleştirdi. Kulüpten yapılan açıklamada, "Yavuz hırsız ev sahibini bastırır! Pişkince paylaşıma cevabımızı sahada vereceğiz" dedi.

Artı Gerçek - Fenerbahçe'nin 3-1 kazandığı Alanyaspor maçı sırasında yaptığı paylaşımlara ve hakem kararlarına Galatasaray'dan tepki geldi. Kulüp, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Konyaspor-Galatasaray ve Alanyaspor-Fenerbahçe maçlarındaki hakem kararlarını eleştirdi.

MHK Başkanı Lale Orta'ya da gönderme yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Lafta VAR. ????????????????da YOK. ❌. Cuma akşamı Konya’da pozisyonun kahramanı olan rakip oyuncunun bile itiraf ettiği kırmızı kartın verilmemesi, bugün rakibimizden bir oyuncunun aynı müdahalesine kırmızı kart çıkmaması…

Milot Rashica’ya yapılan müdahaleyi görmeyen ve verilmeyen penaltı; Enner Valencia’ya yapılan müdahaleye devam kararı veren Mete Kalkavan'a ise VAR müdahalesiyle çalınan penaltı…"

Galatasaray'ın paylaşımında, Alanyaspor maçı sürerken Fenerbahçe'nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamayla ilgili ise şu ifadeler kullanıldı: "Rakibimizin sosyal medya hesaplarından, ilk olarak devre arasında yapılan pişkince paylaşıma; ardından maç bittiğinde yüzleri kızarmadan tehdit diliyle yapılmış son paylaşıma ise söyleyeceğimiz tek bir söz var: Yavuz hırsız ev sahibini bastırır! Ligi kendileri için dizayn etmek isteyenlere cevabımızı SAHADA vereceğiz!"

Kulüp daha sonra "21 Mart Salı günü saat 15.00’te NEF Stadyumu’nda kulübümüz tarafından basın açıklaması yapılacaktır" duyurusunu paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Bir golü VAR kararıyla iptal edilen Fenerbahçe'nin sosyal medya hesabından, 1-0 geride oldukları maç devam ederken yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanılmıştı:

"Sisteminize yazıklar olsun. Sezonun 26. haftası itibarıyla 'bir daha olmaz' dediğimiz her şeyin bıkmadan ve yılmadan daha da vahimini yaşatıyorsunuz, milyonların gözü önünde Fenerbahçe'yi doğruyorsunuz! Çizgileri belirsiz, kararları tanımsız her bir hamleniz ve adımınızla, verilen verilmeyen kartlarınızla, VAR'ınızla, hakeminizle görüyoruz ki Fenerbahçe'nin yakasını bırakmayacaksınız! Türk futbolunun içinde bulduğu bu sisteme ve bu rezalette payı olan herkese yazıklar olsun! Sisteminiz sizin olsun! Biz mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!" (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar