Giovanni van Bronckhorst Beşiktaş'a imzayı attı: Oyun planını açıkladı

Giovanni van Bronckhorst Beşiktaş'a imzayı attı: Oyun planını açıkladı
Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst için imza töreni düzenlendi. Hollandalı çalıştırıcı imza töreninde oyun planı ve felsefesiyle ilgili bilgi verdi.

Artı Gerçek - Beşiktaş'ta Giovanni van Bronckhorst dönemi resmen başladı. Hollandalı hoca bugün düzenlenen törenle imzayı arttı. İmza töreninde oyun planı hakkında da bilgiler veren van Bronckhorst şöyle konuştu:

"Yeni bir sezona başlıyoruz. Geçen sezondan çok fazla maç izledim. Ligin zirvesindeki iki takımla çok puan farkı oluştu. Sezonun son bölümünde takımın kupaya ne kadar odaklandığını gördüm ve kupayı kazandıklarından dolayı çok mutlu oldum. Uzun bir sezon olacak ama hayatta meydan okumalar vardır. Bu meydan okumada çok gurur duyulacak bir takım yaratacağız ve sahada bunu göstereceğiz. Güçlü bir taraftar grubumuz çok iyi bir takımımız var. 1 Temmuz'dan itibaren elimizden geleni yapacağız. Çok çalışacağız. Sonunda da hedeflediğimiz yerde olmalıyız."

'EN ÖNEMLİ ŞEY ESNEKLİK'

"Tüm oyuncularımız herkes ligde daha iyi olmak isteyecektir. Bu sene farklı bir sezon olacak. Oyuncularımıza da taktiklerimizle yardımcı olacağız. Geçen sezon, nasıl oynamamız gerektiği konusunda kafamda çok net bir fikir oluşturdu. Ben Hollanda'da 4-3-3 sistemi içinde büyüdüm. Hocalık yaptığım takımlarda en önemli şey esneklikti. Taktiksel anlamda esnek olmak, Rangers'ta yaptığım şey bu olmuştu. Beşiktaş'ta da bu olacaktır."

"Esnekliği severim, farklı santrfor tipleriyle oynamayı severim. Kadroya baktığımız zaman bu rolü oynayabilecek birçok oyuncumuz olduğunu görüyoruz. Kadro yapısından memnunum ama daha derine inmemiz lazım."

Öne Çıkanlar