Hasan Arat'ın açıkladığı Feyyaz Uçar: Samet ile Rıza yüzünden hiç kaptan olamadım

Hasan Arat'ın açıkladığı Feyyaz Uçar: Samet ile Rıza yüzünden hiç kaptan olamadım
Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat, kulübün efsanevi kadrosunda yer alan Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar'a görev vereceğini açıkladı. Uçar memnuniyetini anlatırken, aynı kadroda bulunan mevcut teknik direktör Rıza Çalımbay ile Aybaba hakkında espri yaptı.

Artı Gerçek - Beşiktaş Kulübünün 3 Aralık'ta yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde başkan adaylarından Hasan Arat, yönetim listesindeki isimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Arat, başkan seçilmesi halinde Samet Aybaba'nın "Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü" olarak görev yapacağını, Feyyaz Uçar'ın ise futboldan sorumlu yönetici olacağını duyurdu.

'BEŞİKTAŞ'TAKİ LİDER SAMET AYBABA OLACAK'

Arat, "Biz sporu ve idareyi ayırıp hedefleri belirli bir noktada toplayacağız. Sporu sporcular yönetecek. Sporu spordan gelenler yönetecek. Kendilerinden gelen raporlar doğrultusunda biz kilidi açmak için çalışacağız. Oluşturacağımız iskeletin Beşiktaş'taki lideri Samet Aybaba olacak. Çok kıymetli bir görevlendirmedir. Altyapı, kadın futbolu, A takım hepsinin anahtarı Samet Aybaba'da olacak" dedi.

FEYYAZ UÇAR: İŞİN BİR UCUNDA RIZA ÇALIMBAY VAR

Arat'ın futboldan sorumlu yönetici olacağını açıkladığı Feyyaz Uçar ise şunları söyledi:

"Kaptanlarımdan Samet Aybaba'nın da bu projede olması çok özel. İşin bir ucunda da Rıza Çalımbay var. O da kaptanım. Beşiktaş'ta hiç kaptan çıkamadım onların yüzünden. İlerleyen dönemde sevdiğim bir grupla olacağım çok mutluyum."

AYBABA: ALTYAPI KONUSUNDA TÜRKİYE'DE EN İYİ BENİM

Arat'ın, "Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü" olarak görev yapacağını açıkladığı Samet Aybaba ise, şöyle konuştu:

"Başkanımızla uzun bir süre önce konuştuk. 'Birlikte Beşiktaşlılar ile bir yola çıkıyorum var mısın?' dedi. Tabii ki varım dedim. Oradan yürüyüşe başladık. Nasıl yönetilir, ne yapılır, transfer, altyapı, tesisler ve spor okulları. Bunlarla ilgili uzun süredir çalışıyorum.

Uzun yıllardır futbolu futbolun içinden gelenlerin yönetmesi gerektiğine vurgu yapardım.

Biz projelerimizin hepsini başarılı şekilde yapacağımıza inanıyorum. Her şeye çok çalıştım. Transferlere de çalıştım, takımın mevcut kadrosuna da çalıştım. Altyapı konusunda mütevazı olmayayım, Türkiye'de en iyi benimdir. Severim, evlatlarımızın bir yere gelmesini çok isterim. Onlar iyi yere geldiğinde herkes çok mutlu olacak bu beni çok etkiler.

'RIZA DEDİM, NEDİR BU SENDEN ÇEKTİĞİM'

samet-riza.jpg

Biz Beşiktaş ailesiyiz. Rıza her yerde beni kovalar biliyorsunuz. En çok maça çıkan bendim. Sonunda beni geçti. Aradım, 'Rıza dedim, nedir bu senden çektiğim. Kaptanlıkta beni kovalıyorsun, hocalıkta beni kovalıyorsun'. Her şeyin en iyisini yapacağımıza inanıyorum. Seçimden sonra göreceksiniz Beşiktaş'ta her şey çok güzel olacak." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar