İddia: Katar Emiri, Tranzonspor'u değerinin yedi katına almak istiyor

İddia: Katar Emiri, Tranzonspor'u değerinin yedi katına almak istiyor
Yayınlanma:
A+ A-
Katar Şeyhi Tamim bin Hamad'ın, Trabzonspor'u 665 milyon Euro karşılığında almak için harekete geçtiği iddia edildi. İddianın ardından kulübün genel başkan yardımcısı ile Katar Emiri'nin birlikte yemek yedikleri ana ait bir fotoğraf sosyal medyaya düştü.

Artı Gerçek - Katar Şeyhi Tamim bin Hamad'ın, Trabzonspor'u satın almak için değerinin 7 katını teklif ettiği iddia edildi.

Yeni Çağ gazetesinde yer alan iddiaya göre; Katar Şeyhi Tamim bin Hamad'ın Trabzonspor Kulübü’nü 665 milyon Euro (20 milyar TL) karşılığında satın almak istediği öne sürüldü.

Habere göre, konu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Körfez ülkelerine yaptığı ziyarette Katar’da yapılan görüşmelerde gündeme geldi.

Daha önce Trabzon’a gelen Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad’in Trabzonspor’un satın alınması için ön ayak olunmasını istediği, şeyhin "Araştırma yaptırttım. 95 milyon Euro civarında takımın değeri mevcut. Bunun 7 katını vermeye hazırız. Belki, daha da yukarı çekebiliriz" dediği iddia edildi.

BİRLİKTE GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Trabzonspor'un Katar'a satılacağı iddiası gündemdeyken sosyal medyada Trabzonspor Başkan Yardımcısı Nevzat Kaya ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad'ın beraber yemek yedikleri bir fotoğraf yayıldı.

f1q3abxwcae249.jpg

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar