Kupa maçına giden Vanspor otobüsüne ceza kesildi

Kupa maçına giden Vanspor otobüsüne ceza kesildi
Ziraat Türkiye Kupası Kayserispor-Vanspor maçını izlemek için yola çıkan Vanspor otobüsü Kırıkkale’de durduruldu. Otobüse çakar lamba takıldığı gerekçesiyle ceza kesildi.

Artı Gerçek - Ziraat Türkiye Kupası’nda çarşamba günü Kayserispor, Vanspor FK'yle karşılaşacak. Vanspor'un Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması için Kayseri'ye doğru yol alan kafile otobüsüne çakar lamba takıldığı gerekçesiyle ceza kesildi.

Yerelvanhaber'in aktardığına göre; Konuyla ilgili açıklama yapan Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Bilici, "30 kişilik takım kafilesi kendi otobüsümüz ile Ziraat Türkiye Kupası'ndaki rakibimiz olan Kayseri'ye doğru yola çıktık. Ankara'nın çıkışında bulunan Kırıkkale girişinde görevli trafik polisleri tarafından kasıtlı durdurularak, dakikalarca bekletildik. Keyfi olarak yaklaşık 20 dakika durdurulduktan sonra çakar lamba nedeniyle maalesef ceza kestiler. Müsabaka için antrenmana yetişmemiz gerekiyor. Şimdi soruyorum, spor kanununda yer alan spor kulüpleri için müsaade edilen çakar lamba engeli nedir. Niyetinde ön yargı olarak gördüğümüz bu memurlar Vanspor olduğu için bu muameleyi bizlere layık gördüler” diye sitemde bulundu.

Trafik polisleri ise olayın Vanspor ile alakası olmadığını ileri sürdü. (Kaynak)

Öne Çıkanlar