Lefter'in Büyükada'da 32 yıl yaşadığı ev satışa çıktı

Lefter'in Büyükada'da 32 yıl yaşadığı ev satışa çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Fenerbahçe'de 1947-1964 yıllarında forma giyen Lefter Küçükandonyadis'in Büyükada'da yıllarını geçirdiği dairesi satışa çıkarıldı.

Artı Gerçek - Fenerbahçe'de 1947-1964 yıllarında forma giyen Lefter Küçükandonyadis'in Büyükada'da yıllarını geçirdiği dairesi satışa çıkarıldı.

3 milyon 990 bin lira fiyatla satışa çıkan daire içinde Lefter'e ait çok sayıda eşya bulunuyor. Lefter'in aldığı ödüllerin de bulunduğu ev, adeta bir müze olma özelliği taşıyor.

Gerçek Gündem'deki habere göre Lefter'in evi eşyalı olarak satılmayacak. Ev için verilen ilanda, "Kupon müzelik daire, Cumhurbaşkanı, başbakanlar, ünlüler ve hayranlarının ziyaret ettiği ev Fenerbahçeli iş adamları ve taraftarlar için bulunmaz fırsattır" denildi.

Kariyeri boyunca 832 gol atan Ordinaryüs lakaplı futbolcu, Fenerbahçe efsanesi olarak biliniyor Lefter Küçükandonyadis, 2012 yılında kalp yetmezliği sebebiyle yaşamını yitirmişti.

AEK'da başlayan antrenörlük kariyerine Türkiye'de Feriköy, Mersin İdmanyurdu, Boluspor, Samsunspor, Sivasspor ve Orduspor'da devam eden Lefter, son görevini 1972-73 sezonunda Orduspor'da yaptı.

Teknik direktörlük kariyerini erken sonlandıran Lefter, çeşitli gazetelerde spor yazarlığı yaptı. 2009 yılında Fenerbahçe'yle özdeşleşen Kadıköy semtindeki Kuşdili Parkı'na heykeli dikildi.

6-7 EYLÜL'DE SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

6-7 Eylül saldırılarında Lefter ve ailesi de hedef alınmıştı. Lefter "15 gün önce gol attığımda omuzlardaydım. O gün ise kayalar ve boya tenekeleri ile karşılaştım. En kötüsü harçlık verdiğim çocuklar evime saldırdı. Kızlarım küçüktü, onları öldürmeye kalktılar" demişti.

Lefter, ölümünden önce verdiği bir röportajda, "Kim yaptı" sorusunun kendisine defalarca sorulduğunu anlatmıştı. Bu sorunun yanıtını o günlerde de vermediğini aktaran Lefter, "Bugün de söylemeyeceğim" demişti.

Öne Çıkanlar