Neymar Dünya Kupası'nda 14 dakika yerde yuvarlandı

Neymar Dünya Kupası'nda 14 dakika yerde yuvarlandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Kasım 2019 22:27
A+ A-
Neymar'ın aldığı fauller sonrası bir türlü yerden kalkmaması 4 maçta oyunun tam 14 dakika durmasına yol açtı.

​Brezilyalı yıldız bu sezon Avrupa liglerinin ardından FIFA Dünya Kupası'nda da en çok faul yapılan futbolcu oldu. Neymar 4 maçta toplam 23 kez faule maruz kaldı.

Dünya Kupası'nın Arjantinli Lionel Messi ve Portekizli Cristiano Ronaldo'dan sonraki en büyük yıldızı gözüyle bakılan Brezilyalı Neymar'ın turnuvada ne zaman sert faule uğrasa defalarca dönerek yerde kıvranması sporseverlerin tepkisini çekti. Neymar'ın aldığı fauller sonrası bir türlü yerden kalkmaması 4 maçta oyunun tam 14 dakika durmasına yol açtı.

Barcelona'dan Fransız devi Paris Saint Germain'e 222 milyon Euro gibi rekor bir bedelle transfer olan dünyanın en pahalı futbolcusu Neymar'ın 2018 FIFA Dünya Kupası'nda çıktığı her maçta 'ne kadar büyük acı çektiğini'  kanıtlamak için gösterdiği olağanüstü çaba ''And the Oscar goes to Neymar'' (Ve Oscar Neymar'a gidiyor) esprilerinin yapılmasına yol açtı.

Brezilya-İsviçre maçında bir faulün ardından kendini serbest yuvarlanmaya bırakmasıysa sosyal medyada montaj patlamasına yol açtı.

 

​Brezilyalı yıldızın bu sezon Avrupa liglerinin ardından 2018 FIFA Dünya Kupası'nda da en çok faul yapılan futbolcu oldu. Neymar 4 maçta toplam 23 kez faule maruz kaldı. (SPOR SERVİSİ)


 

 

Öne Çıkanlar