Pele'nin vücudu kemoterapiye yanıt vermiyor

Pele'nin vücudu kemoterapiye yanıt vermiyor
Yayınlanma:
A+ A-
Pele'den kötü haber: Doktorlar, vücudu kemoterapiye cevap vermeyen efsane futbolcu için yapılacak bir şey kalmadığını duyurdu.

Artı Gerçek - Bağırsak kanserine yakalanan Brezilyalı efsane futbolcu Pele'nin durumu kötüye gidiyor. Pele, sosyal medya hesabından sağlığının kötüye gittiğine dair haberleri yalanlamıştı ancak Daily Mail’in haberine göre kanserle mücadele eden Pele'nin vücudu artık kemoterapiye cevap vermiyor.

İngiliz gazetesi 82 yaşındaki eski futbolcunun palyatif bakım bölümüne kaldırıldığını yazdı.

Pele salı günü Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesi'ne genel şişlik ve kalp yetmezliği şikayetleriyle yatırıldı. Perşembe günü yapılan bir güncellemede, Pele'nin hastanedeki durumunun stabil olduğu belirtildi. Kızı Kely ise telaşlanacak bir şey olmadığı konusunda açıklama yaptı. Ancak bugün Folha de Sao Paulo tarafından yayınlanan bir haberde, Pele'nin bağırsak kanserini tedavi etmek için geçen eylül ayından bu yana gördüğü kemoterapi tedavisine artık yanıt vermediği belirtildi.

PELYATİF BAKIM NEDİR?

Palyatif bakım, yaşamı kısıtlayıcı hastalıkları olan kişiler için özel tıbbi ve hemşirelik bakımını kapsayan disiplinlerarası bir yaklaşım. Hastalığın herhangi bir aşamasında belirtilerden, ağrıdan, fiziksel ve biyolojik stresten rahatlatma sağlamaya odaklanır.

PELE KİMDİR?

Gerçek adı Edson Arantes do Nascimento olan Pele, pek çok kişi tarafından tüm zamanların en büyük futbolcusu olarak kabul ediliyor. 1940 yılında Brezilya'da dünyaya gelen Pele, futbola Bauru Atletic takımında başladı.
Brezilya ile 1958, 1962 ve 1970 yıllarında üç Dünya Kupası kazanan Pele, Brezilya kulübü Santos için 659 resmi maçta 643 gol attı. Her an her şeyi yapabilecek teknikte bir oyuncu olması, rakiplerin korkulu rüyası haline getirdi onu fakat o bununla şımarmak yerine kendisini daha da geliştirmeye çalıştı. Ülkesinin milli takımı için 92 maçta 77 kez fileleri havalandırdı. Üç kez evlenen Pele'nin yedi çocuğu var. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar