Semih Saygıner, efsane bilardocu Raymond Ceulemans’ı ağırladı

Yayınlanma:
A+ A-
Bilardoda dünya şampiyonluğunu kazanan Semih Saygıner, efsane bilardo ustası Raymond Ceulemans’ı İstanbul'a davet etti. Ceulemans, Bilardomax Balaban Handikaplı 3 Bant Bilardo Turnuvası'na katılacak.

Artı Gerçek - Dünyaca ünlü bilardocu Semih Saygıner, bilardonun efsanesi olarak anılan Raymond Ceulemans’ı İstanbul’a davet etti. Davet üzerine İstanbul’a gelen Ceulemans, Saygıner ile hazırlık maçı yaptı. Saygıner, 28-31 Mart tarihlerinde düzenlenecek turnuvada Raymond Ceulemans’ın da maç yapacağını söyledi.

'ONU BURADA AĞIRLAMAK BÜYÜK ŞEREF'

Ceulemans’ı davet etme fikrinin kendisinden çıktığını ve bunu ortaklarıyla paylaştığında herkesin çok heyecanlandığını belirten Saygıner, “Bu özel turnuva gündeme geldiğinde Ceulemans ‘Yaşımdan dolayı ben eskisi gibi oynayamıyorum.’ dedi. Ben de ‘Burada dolaşsan bize yeter.’ dedim. Onu burada ağırlamak büyük şeref bizim için. Onun oynadığı bir turnuvada yarışıyor olmak çok özel. Kaldı ki bu bir şov organizasyonu. Dünya şampiyonası ya da Türkiye şampiyonası değil. Bilardoyu yaymak ve sevdirmek amacıyla 21. kez yapılan bir turnuva. Handikaplı bilardo max ligi deniyor buna. Çok mutluyuz onu burada ağırlamaktan dolayı. Geldi ve oynuyor. Tabii ki eskisi gibi değil ama hala masanın başında seyredilesi bir oyunu var” ifadelerini kullandı.

sss.jpg

'BENCE TÜRKİYE’NİN EN HAVALI ADAMIYIM'

Bilardo efsanesini iki gün boyunca evinde ağırlayan Saygıner, bu durumu da şöyle aktardı:

“Sabah evinizde kalkıyorsunuz, alt katta bilardo masanız var. İniyorsunuz aşağıya ve orada Ceulemans topa vuruyor. Bence çok havalı, müthiş bir şey. Spora sevdalı olmak lazım. Sporu sadece bir başarı ya da hayat kazancı olarak görmemek lazım. Bir spor sevdalısı olarak, sporun gelmiş geçmiş en büyüğüyle böylesine güzel anılar yaşamak herkese nasip olmaz. Ben çok mutluyum bu yüzden. Belki de bu anlamda Türkiye’nin en havalı adamıyım. Ceulemans bizde kalıyor.”

'FUTBOLDA PELE, BOKSTA MUHAMMED ALİ, BİLARDODA CEULEMANS'

Belçikalı bilardo ustasını 1988 yılında havalimanında karşılamaya gittiği hatırlatılan Saygıner, Ceulemans’ı yine aynı heyecanla karşıladığının altını çizerek şöyle konuştu:

“Çok hoş bir anekdot. Çok mutlu olduk aynı masayı paylaşmakla. İnsan yaşarken kendisini beklemeye almıyor. Her şeyi kaydediyorsunuz ve yaşanmışlıkları unutmuyorsunuz. Aynı heyecanla karşıladım havaalanında. Yaşanmışlıkları silip atamıyorsunuz. Üzerinden kaç jenerasyon geçmiş olursa olsun, imzasını atmış bir insan. Futbolda Pele, boksta Muhammed Ali ne ise, bizim branşımızda da böyle bir isimden bahsediyoruz. 24 yaşında havaalanına karşılamaya gittiğimde rahmetli Bora Karatay vardı, rahmetli Avni Köksal vardı. Birkaç kişilik gruptuk. Bizler bilardocular olarak oradaydık. Atatürk Havalimanı camdı, bir tek kapı görünmezdi. Bavulunu alan kişiyi camdan görürdünüz. İnsanlar sevdiklerine el sallayarak bavul beklemelerini görürdü. Ben de Ceulemans ve eşini ilk o zaman görmüştüm. El sallıyorduk. Dün gibi hatırlıyorum. Şimdi bir havam var.”

'BURADAKİ İLGİ BANA ÇOK GÜZEL HİSSETTİRİYOR'

Türkiye’ye ilk kez 1988’de geldiğini ve sonrasında da birçok kez Türkiye’de bulunduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Raymond Ceulemans, turnuvanın yapılacağı salonda ilk kez oynadığını ve salonun çok güzel olduğunu ifade etti.

Turnuvanın da çok özel olduğuna da dikkati çeken Ceulemans, şunları söyledi:

“Bu bir şampiyona değil. Aslında bir anlamda şov ve bunu seviyorum. Bu oyunu oynamanın diğer bir yolu. Baskı yok. Bu çok güzel. Şarkıcı Baha ve kaptanla (Tümer Metin) oynayacağım. Bunu sevdim. Buradaki insanlar bilardoyu çok seviyor. Buradaki ilgi bana çok güzel hissettiriyor. Her yerde sporu sevdirmeye çalışıyorum.” (AA)

Öne Çıkanlar