UEFA'nın Merih Demiral'a iki maç men cezası verdiği iddia edildi, TFF yalanladı

UEFA'nın Merih Demiral'a iki maç men cezası verdiği iddia edildi, TFF yalanladı
UEFA'nın, Avusturya maçında yaptığı 'bozkurt' işareti nedeniyle Merih Demiral'a iki maç men cezası verdiği iddia edildi.

Artı Gerçek - UEFA'nın, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Avusturya ile oynadığı maçta attığı golün ardından ‘bozkurt' işaretiyle gol sevincinde bulunan Merih Demiral'a iki maç men cezası verdiği iddia edildi.

İddiaya göre Demiral, 6 Temmuzda yapılacak Hollanda maçında forma giymememsi bekleniyor.

TFF İDDİALARI YALANLADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merih Demiral'a 2 maç ceza verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada, "Bild gazetesi kaynak gösterilerek, 'Merih Demiral'a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi' şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır" denildi.

NE OLMUŞTU?

UEFA, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Avusturya ile oynadığı maçtaki gol sevinci nedeniyle Merih Demiral ile ilgili soruşturma başlatmıştı. Demiral, attığı golün ardından ‘bozkurt' işaretiyle gol sevincinde bulunmuştu.

UEFA, disipline sevk edilen Demiral ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Maç: 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde Avusturya ile Türkiye arasında oynanan 2024 UEFA EURO 16 Turu karşılaşması.

"Avusturya ile Türkiye arasında 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu maçıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca bir soruşturma açılmıştır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi zamanı geldiğinde sunulacaktır." (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar