Coca-Cola’dan dikkat çekici reklam

Coca-Cola’dan dikkat çekici reklam
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 10:27
A+ A-
Markanın yeni reklamı tartışmaya neden oldu.

HABER MERKEZİ- Coca-Cola, Suudi Arabistan’da kadın şoförler ile ilgili bir reklam filmi yayınladı. Kral Salman kadınların araba kullanma yasağını kaldıracak hükmü Eylül ayında vermişti ve böylece dünya üzerinde kadınların araba kullanamadığı hiçbir yer kalmamış oldu.

Reklam bir baba kızın arabadaki görüntüleriyle başlıyor. Baba kız arabada yerleri değiştiriyorlar ve kız arabayı sürüyor. Ve bir süre sonra kıza araba kullanma dersi verdiğini anlıyoruz. Sıcakta araba öğrenme çabasıyla terleyen kızı teşvik etmek isteyen babası, bir Coca-Cola şişesini arabanın üzerine bırakıyor ve kız şişeyi düşürmeden arabayı kullanmaya çalışıyor.

Sosyal medyadaki tepkiler karışık, bazıları Coca-Cola’yı bu iyi hissettiren reklam için överken şirketin kadınlardan istifade ettiğini düşünenler de var. Coca-Cola’nın bu spotunun Kendall Jenner’ın Pepsi Cola fiyaskosu kadar kötü olduğu da söyleniyor. Bu reklam için Coca-Cola’nın sloganı markanın global sloganına da gönderme yapacak şekilde seçilmiş "Değişimin Tadı"