27 Kasım Pazar hava durumu: Meteoroloji'den sağanak ve kar uyarısı

27 Kasım Pazar hava durumu: Meteoroloji'den sağanak ve kar uyarısı
Meteoroloji raporuna göre, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Artı Gerçek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 27 Kasım Pazar gününe ilişkin hava durumu raporunda, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege Kıyıları, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu ile Kırklareli, Sakarya, Bursa, Kütahya, Bolu, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin, İç Anadolu’nun doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların, Rize ve Artvin kıyılarında yer yer kuvvetli olacağı belirtildi.

Doğu Karadeniz'de halk, kuvvetli yağışların sebep olacağı muhtemel sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılıyor.

Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarın sebep olacağı muhtemel ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve ağaç, direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması ifade ediliyor.
Bölge bölge hava durumu ise şöyle:

Marmara

Parçalı, yer yer çok bulutlu. Bu akşam saatlerinde Bursa ve Sakarya ile Balıkesir'in kuzey çevreleriyle Kırklareli çevresinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege

Parçalı ve çok bulutlu. Bu akşam Kütahya çevresinin, öğle saatlerinden sonra Muğla çevresinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Akdeniz

Parçalı, yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

İç Anadolu

Parçalı, yer yer çok bulutlu. Bu akşam saatlerinde Kayseri çevresinin yağmurlu, Sivas çevresinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Batı Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu. Bolu, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Bolu'nun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu. Doğu Karadeniz ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanağın tahmin edildiği Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Rize çevresinde ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin sahil şeridinde rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu. Bölge genelinin yağışlı olması tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerdeyse kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu

Parçalı, yer yer çok bulutlu. Bu akşam saatlerinde Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar