Bu teknikle camlarınız hem ayna gibi oluyor hem de su lekesi kalmıyor

Bu teknikle camlarınız hem ayna gibi oluyor hem de su lekesi kalmıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Camlardaki kir ve lekeler çoğu zaman rahatsız edici olabiliyor. Ayna gibi cam temizliği ise bazı püf noktalarla mümkün. İşte bilmeniz gereken temizlik sırları..

Cam lekeleri dışarıdan rahatsız edici olabiliyor. Eğer yüksek katlı bir evde yaşamıyorsanız cam temizliği büyük önem taşır. Lekeler nedeniyle zamanla gözünüze daha korkutucu görünmeye başlayan camlarınızı temizleyerek bu yükten kurtulmanız aslında zor değil.

Bu konuyu gözünüzde büyütmek için haklı sebepleriniz olsa da cam temizliğinde pratik bilgilerden haberdar olmanız kolay ve etkili bir cam temizliği yapabilmenize yardımcı olmaktadır.

Doğal temizlik maddeleri ve bazı pratik yöntemler sayesinde cam temizliğine olan bakışınız değişecek.

Camlarınızın ayna gibi olmasını istiyorsanız vereceğimiz bu püf noktalara dikkat etmelisiniz.

Bilmeniz gereken ilk püf nokta cam temizliğinde başlamanız gereken tarafıyla ilgilidir. Camların dışı, içine göre her zaman daha kirli olmaktadır. Bu yüzden önce iç taraftan başlanırsa dış taraftaki kirler daha kolay bir şekilde görülecektir.

Cam temizliği güneşli bir günde yapılmamalı. Güneş ışığı yüzünden camlardaki lekeleri veya çizikleri fark etmek zor olacaktır.

Bulutlu günlerde camdaki her detayı görebileceğiniz gibi güneşin sıcağına da maruz kalmamış olursunuz.

Ayrıca güneşli bir günde cam silerseniz cam daha çabuk kuruyacağından parlaklık çabucak geçecektir.

ETKİLİ CAM TEMİZLİK SUYU HAZIRLAMA

Mynet.com'da yer alan bir habere göre; 1.5 litre suyun içine karıştıracağınız yarım limon sayesinde güzel ve temiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Limon suyuyla cam temizliği yapmak için yine önceki yöntemdeki gibi gazete kağıdı kullanabilir ya da mikro fiber bezlerden yardım alabilirsiniz.

SİRKE İLE CAM TEMİZLİĞİ!

Sirke cam temizliği konusunda en etkili maddelerden biridir. Sirke özellikle parlatıcı özelliği ile cam, ayna gibi yüzeylerin temizliğinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bir sprey şişesine 3 su bardağı sirke, 3 su bardağı su koyup güzelce çalkalayın. Bu karışımı cam, ayna gibi yüzeylere sıkarak temiz ve yumuşak bir bezle silin. Burada dikkat etmeniz gereken şey temizlik sirkesi kullanmanızdır. Elma sirkesi sadece salatalar ve yemekler için uygundur. Temizlikte kullanılması gereken sirke unutmayın beyaz sirkedir.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar