Çöpe atan bin pişman oluyor - Sizde öğrendiğinizde pişman olacaksınız! Sakın atmayın

Çöpe atan bin pişman oluyor - Sizde öğrendiğinizde pişman olacaksınız! Sakın atmayın
Yayınlanma:
A+ A-
Sarımsak kabuklarını eğer çöpe atıyorsanız bu içerikten sonra vazgeçeceksiniz! Türk mutfağında çokça tüketilen sarımsağın bakın ne gibi faydaları bulunuyor.

Sarımsak vazgeçilmez besinler arasındadır. Eklendiği sosa lezzet katar. Rendelendiği salataya lezzet verir. Çorba içine eklenince çorbanın şifası artar. Köfte içerisine eklenince köfteye farklı bir tat verir.

Kısacası sarımsak bir mucizedir. Başlı başına ilaç diye onu yutanlar bile var.

Sarımsak böylesine değerli ve kullanım alanı da geniş bir sebzedir işte.. Ancak sarımsakla ilgili çok sayıda kişinin bilmediği bir gerçek daha var.

Sarımsak kabuklarını çöpe atıyorsanız derhal bu hatadan vazgeçin. Sarımsak kabukları da en az sarımsak kadar değerliymiş.

garlic-3617113-960-720.jpg

Yapılan araştırmalarla sarımsak kabuklarının sayısız faydası ortaya çıkarıldı. Öğrenen bir çok kişi sarımsak kabuklarını attığına pişman oldu.

Ensonhaber.com tarafından paylaşılan bir içerikte; Sarımsak kabuklarının mucizevi etkileri tek tek paylaşıldı.

Sarımsak kabuğunun faydaları


Sadece dişleri değil, sarımsağın kabukları ve sapları da gençliğinize gençlik katacak nitelikte güçlü antioksidan özelliklere sahip

Uzmanlar, kabukların atılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Sarımsağın kabukları, kalbi koruyan ve yaşlanma süreciyle savaşmaya yardımcı olan "anti-inflamatuar fenilpropanoid antioksidanlar" başta olmak üzere en az 6 farklı antioksidan içeriyor.

garlic-2097759-960-720.jpg

Sarımsak kabuğunda bol miktarda bulunan "quercetin, yaşlanmaya, ince çizgilere ve cilt dokusunun gelişimine katkıda bulunarak iltihaplanma ve serbest radikallerle savaşmaya yardımcı oluyor.

Sarımsak kabuklarını değerlendirme yolları


Sarımsak kabuklarını kolayca tüketmenin bir çok farklı yöntemi var.

Sarımsak kabuğu çayı demleyebilirsiniz.

Bitki çaylarına bir kaç parça ekleyebilirsiniz.

Sarımsak kabuklarını kaynatıl süzdüğünüz suyu çorbalarınızda kullanabilirsiniz

Kuruttuğunuz kabukları toz haline getirerek kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar