Dakikalar içinde fırındaki yağ ve kirleri temizliyor. Aşçılar fırın temizliğinde kullanıyor

Dakikalar içinde fırındaki yağ ve kirleri temizliyor. Aşçılar fırın temizliğinde kullanıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Fırında yapılan Türk mutfağının en yağlı yemekleri gerçekten de fırını epey kirletebiliyor. Fırın temizliğinde işinize yarayacak bazı aşçılık sırlarını sizler için derledik;

Kimyasal ürün kullanmadan fırın temizliği aslında mümkün. Eğer yağlı yemek seviyor ve fırınınız kirleniyor diye uzak duruyorsanız artık uzak durmanıza gerek yok. Bu püf noktalar sayesinde fırınınızı istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Fırın temizliğinde işinize yarayacak harika bilgiler.

Milliyet'te yer alan bir içerikte; Kimyasal ürün kullanmadan fırın temizliğinin püf noktası paylaşıldı.

İhtiyacımız olan malzemeler

- 1/4 bardak kabartma tozu- 2 yemek kaşığı kaya tuzu- Ilık su

Gerekenler


- Küçük cam kase- Bulaşık süngeri- Bulaşık teli

Yapılışı


*Küçük bir tabak içine 1/4 bardak kabartma tozu, 2 yemek kaşığı kaya tuzu ve ılık suyu ekleyerek, macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın.


-Bulaşık süngeriyle lekeli bölgeyi temizleyin ve yeni gibi parıldayan fırınınızın keyfini çıkarın! Dilerseniz macunu lekeli bölgede bir gece bekleterek, etkisini artırabilirsiniz.Macunu lekeli bölgeye uygulayın ve 5-10 dakika bekletin.


-Bulaşık süngeriyle lekeli bölgeyi temizleyin ve yeni gibi parıldayan fırınınızın keyfini çıkarın! Dilerseniz macunu lekeli bölgede bir gece bekleterek, etkisini artırabilirsiniz.

Evet bu basit teknik sayesinde fırınınızı temizlemek mümkün oluyor. Kabartma tozu yoksa daha etkili olan karbonatı da kullanabilirsiniz. Evde sirke varsa birazda bu karışıma sirke ekleyin. Ekleyeceğiniz beyaz temizlik sirkesi fırınınızın yeni gibi parlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraflar: Youtube

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar