Enkaz altında kalan 'Kınalı' keçi 47 gün sonra sağ çıktı

Enkaz altında kalan 'Kınalı' keçi 47 gün sonra sağ çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ın Türkoğlu ilçesinde yıkılan üç katlı binanın enkazı altında kalan keçi, depremin 47'nci gününde sağ çıktı. Sezer Tündükozan, 'Kınalı' adını verdiği bir yaşındaki keçisini kesmeyi veya satmayı düşünmediğini söyledi.

Artı Gerçek - Maraş'ın Akçalı Mahallesi'nde Ahmet Hadi Tündükozan'ın ve ailesinin yaşadığı üç katlı bina, 6 Şubat'taki depremlerde yıkıldı. Bu sırada alt kattaki ahırda bulunan keçi de enkaz altında kaldı. Canlarını kurtaran Tündükozan ailesi, keçiyi kurtarmak istedi ama başarılı olamadı.

Üç kişinin öldüğü mahallede enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, dün, depremin 47'nci gününde öldüğü düşünülen keçi, iş makinesi operatörü enkazın üstündeki beton blokları kaldırınca dışarı çıktı.

'SAĞ ÇIKMASI MUCİZE'

Kınalı isimli keçilerinin enkazdan sağ çıkmasının mucize olduğunu söyleyen Sezer Tündükozan, "Operatörün betonu kaldırmasıyla beraber keçi ayaklandı. Gözlerimize inanamadık. O anda kendimizi heyecanla kepçemizin önüne attık durdurmak için. Keçiyi aldık, operatör de şaşırdı. Yeme içme için yanında hiçbir şey yoktu. Keçinin hiç sesi gelmiyordu, biz de anlamadık. Çıktı hâlâ sesini çıkarmıyor, sadece sağını solunu dinliyor, korkmuştu, ayakları titriyordu. Normalde 47 gün aç kalamaz. Su hiç yoktu. Yanına saman dökülmüş olabilir" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar