Erdoğan'la genç sporcunun 'yamaç paraşütü' diyaloğu gündemde

Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan'la yamaç paraşütçüsü genç bir kadının diyaloğu viral oldu. Yamaç paraşütününün tehlikeli olduğunu söyleyen Erdoğan'a Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir" sözünü hatırlatan genç kadın, "Kızım o paraşütle uçmayı söylemedi" cevabını aldı.

Artı Gerçek- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da toplu açılış sonrasında gençlerle bir araya geldi.

Toplantıda bir kadın öğrenci Konya'ya paraşüt pisti yapılmasını istedi.

Genç kadının "Ben Konya yamaç paraşütü sporcularındanım. Şu an kalkış ve iniş yaptığımız yerler hep toprak, taş, çamur ve dikenler. Bu bizim spor yaparken güvenliğimizi azaltıyor hem de ekipmanlarımıza ciddi zararlar veriyor. Güzel Konyamıza bir kalkış ve iniş pisti yapabilir miyiz?" sorusu üzerine Erdoğan "Çok tehlikeli bir spor o... Böyle güzel bir kızımızı niye tehlikeye atalım?" dedi.

"Başkanım bütün güvenlik önlemlerimizi alıyoruz" diyen genç kadına Erdoğan, "Sen bence bunu bir daha gözden geçir ya..." karşılığını verdi.

Genç kadının "Başkanım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü var; İstikbal göklerdedir diye..." hatırlatması üzerine Erdoğan'ın "Kızım o paraşütle uçmayı söylemedi" sözleri salondakileri güldürdü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar