Haluk Levent'ten Eurovision yorumu: Nihai hedefinden saptı

Haluk Levent'ten Eurovision yorumu: Nihai hedefinden saptı
Haluk Levent, Kıbrıs'taki konser öncesi konuştu. Eurovision'la ilgili soruları da yanıtlayan Levent, "Nihai hedefinden saptı. Komşu komşuya oy veriyor. Benim düşüncem yarışmaya girmektense şarkımızı dünyaya tanıtmaktır. Eurovision en zirve değildir" dedi.

Artı Gerçek - Girne'de dinleyicileriyle buluşan Haluk Leveny, konser öncesi müzik çalışmaları ve 11 Mayıs'ta İsviçre'nin birinci olduğu Eurovision Şarkı Yarışması hakkında açıklamalar yaptı.

Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Levent, "Hava güzel, 19 Mayıs coşkusunu da hep birlikte yaşayacağız. Eğlenip, şarkılar söyleyeceğiz” dedi.

Müzik çalışmalarından bahseden Levent, "Beşiktaş Stadyumu’nda Dünyaca ünlü ‘Dimash Qudaibergen’ sahne alacak. Beraber bir düetimiz olacak. Onun heyecanı var. Artık müziğe ağırlık vermenin zamanı geldi. Yeni bir şarkı yolda, Sena Şener ile de bir cover şarkıya düetimiz olacak. Sonrada albüm hazırlıklarına gireceğiz yavaş yavaş" dedi.

Basın mensuplarının, "Artık arabesk ve rock, Türkiye’de pek dinlenmiyor. Rap daha ön planda. Bunun nedeni nedir sizce?” sorusuna Levent; “Rap, şu an dünyanın popüler müziği. Tattır bu... Belki bizim müzik alanımız daha az dinlenecek. Bu hayatın dengesidir. Biz kendi içimizde daha da fazla dinlenebilmesi için mücadele etmeliyiz" şeklinde cevap verdi.

'BENCE DÜNYANIN EN İYİ ŞARKSI AMA BİRİNCİ OLMADI'

Eurovision Şarkı Yarışması'nın tekrar gündeme gelmesi ve bu yıl birinci olan adayın kıyafetinin tartışma konusu olmasıyla ilgili soruları yanıtlayan Haluk Levent, bu konuda şunları söyledi:

"Eurovision, bizim nostaljimiz. Dünya artık şarkıların yarıştırıldığı bir yer olmamalı. Halk ve jüri seçiyor ama Semiha Yankı’nın ‘Seninle Bir Dakika’ şarkısı, bence dünyanın en güzel şarkısı ama birinci olamadı. Eurovision, nihai hedefinden saptı. Komşu komşuya oy veriyor. Benim düşüncem yarışmaya girmektense şarkımızı dünyaya tanıtmaktır. Eurovision en zirve değildir." (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar