İsrail paylaşımını silen Hadid'den açıklama: Pişmanlık duyuyorum

İsrail paylaşımını silen Hadid'den açıklama: Pişmanlık duyuyorum
İsrail devleti hakkında, çocukları savaş esiri olarak kullanan tek ülke olduğu yönündeki paylaşımına gelen tepkiler sonrası mesajını silen dünyaca ünlü süper model Gigi Hadid, "Yayınlamadan önce yeterince düşünmediğim bir paylaşım yaptım" dedi.

Artı Gerçek - Filistin'e verdiği açık destekle tanınan ve babası da Filistin kökenli bir gayrimenkul devi olan süper model Gigi Hadid, "İsrail, dünyada çocukları savaş esiri olarak tutan tek ülkedir" diye yazdığı paylaşım nedeniyle pişman olduğunu ifade etti.

Cumartesi günü paylaştığı bilginin gerçeği yansıtmadığı yönünde tepkiler aldıktan sonra mesajını silen Hadid, "Filistin asıllı biri olarak, Gazze'den gelen haberleri ve görüntüleri görmek çok acı verici. Filistinlilerin çektiği ve çekmeye devam ettiği zorlukları gösteren gerçek hikayeleri paylaşmak, benim için çok önemli ama geçtiğimiz hafta sonu hesabımda yayınlamadan önce yeterince düşünmediğim bir paylaşım yaptım" ifadelerini kullandı.

Gigi Hadid, "Maalesef yanlış bir örnek kullandım ve bundan pişmanlık duyuyorum. Amacım insan haklarına vurguda bulunmaktı. Yahudiler de dahil olmak üzere hiçbir insana zarar vermek doğru değil" dedi.

Öne Çıkanlar