Kestaneyi pişirirken böyle yapın; Kabuğundan kolayca ayrılıyor ve içi lokum gibi oluyor

Kestaneyi pişirirken böyle yapın; Kabuğundan kolayca ayrılıyor ve içi lokum gibi oluyor
Kestane pişirirken işinize yarayacak harika bir tarifimiz var; Bu tarif sayesinde pişireceğiniz kestanenin içi lokum gibi olacak. Tadına doyamayacaksınız. Ve asla kestane ziyan olmayacak.

Eskiden kış aylarında kestane sobanın üzerinde pişer bütün aileyi bir araya getirir ve afiyetle pişirilen kestaneler yenilirdi.

Günümüzde evde farklı yöntemlerle pişirilen kestanelerin de tadı bir başka olmakta. Fırında, tavada, közde, haşlama ve kağıtta olmak üzere yapılan kestane tarifleri dikkat çekiyor.

Ancak öyle bir tarif var ki; Kestane bu tarif sayesinde lokum gibi pişmiş oluyor.

chestnuts-3727959-960-720.jpg

Saglikhaberciniz.com.tr sitesinde paylaşılan kestane tarifi son dönemin en pratik ve en lezzetli tariflerinden. Bu yöntemde kestaneler öncelikle haşlanıyor sonrasında da tavada pişiriliyor.

NASIL YAPILACAK?

Kestaneleri yıkayıp ılık suda 25 dakika bekletin. Bu sayede sert kabukları yumuşayacak ve kolayca bıçakla çizilecektir. Suya koyduğunuz kestanelerde yüzeye çıkanlar varsa onları kullanmayın, atın.

Çürük olan kestaneler yüzeye çıkar onları boşuna pişirmeyin. Sivri kısmından başlayarak geniş kısma doğru yanlamasına bıçakla derin bir çizik atın.

chestnut-498833-960-720.jpg

Tüm kestaneler için aynı şekilde çizin. Gelelim ön işleme. Kaynayan tencereye çizdiğiniz kestaneleri atıp sadece 4 dakika haşlayıp bekletmeden süzün. Yapışmaz geniş bir tavayı ocağa alıp iyice ısıtın.

Kestaneleri tek tek, üst üste gelmeyecek şekilde yerleştirip kapağı kapalı bir şekilde kısık ateşte arkalı önlü pişirin. Her iki tarafı da 15-20 dakika arasında pişiyor siz yine de kontrol edin kurutmayın.

Evet bu tarifle yapacağınız kestane çok daha lezzetli olacak. Mutlaka denemelisiniz..

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar