Maraş'ta enkazdan kurtarılan kedi 'Pisa' ABD'de sahiplenildi

Maraş'ta enkazdan kurtarılan kedi 'Pisa' ABD'de sahiplenildi
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ta 6 Şubat depremlerinde bir enkazdan kurtarılan bir kedi, çipi olmadığı için sahibi bulunamayınca ABD'ye götürüldü. 'Pisa' adı verilen kedi, kendisini kurtaran ABD'li yardım çalışanının ailesi ile yaşıyor.

Artı Gerçek - Maraş depremlerinde yıkıntılardan kurtarılan bir kedi, ABD'de bir aile tarafından sahiplenildi. Hayvanlara Karşı Etik Davranışlar Örgütü'nün (PETA) saha çalışanı Alex Cutshall, kurtarma çalışmaları için geldiği Maraş'ta kurtarılan kediyi, Virginia'daki evine götürdü.

maras-kedi2.jpg

Cutshall, kediyi bir evin yıkıntılarında, başı eğik bir halde kurtarılmayı beklerken bulduğunu anlattı. PETA çalışanı, eğik duruşu nedeniyle İtalya'daki meşhur Pisa Kulesi'ne benzettiği siyah kediye 'Pisa' adını verdi.

piza-cat-from-turkey-with-family-dsc-3679-1-768x511.jpg

PETA'nın sitesinde yayınlanan videoda kedinin çipi olmadığını ve bu nedenle sahiplerini bulamadığını söyleyen Cutshall, Pisa'yı Virginia'daki ailesinin yanına götürmeye karar verdi. Cutshall, Pisa'nın yol boyunca uçakta mutluluktan mırıldandığını anlattı.

Newsweek'e konuşan ABD'li hayvan hakları savunucusu, "Pisa onu ilk bulduğumuzda etrafındaki yıkılmış binalardan çok korkmuştu. Dünyası paramparça olmuştu, karnı açtı. Onun benimle eve gelmesinin gerektiği tartışılmazdı" dedi.

maras-kedi3.jpg

Cutshall, "Bugün bütün ailemiz Pisa'ya güvende olduğunu ve sevildiğini gösteriyor. Hayatından memnun. Çocuklara sokuluyor, iki köpeğimizle oynuyor ve hatta daha yaşlı olan kedimize enerji veriyor" diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar