Michael Jackson öldüğünde 500 milyon dolar borcu varmış

Michael Jackson öldüğünde 500 milyon dolar borcu varmış
'Popun Kralı' Michael Jackson'ın arkasında milyonlarca dolar borç bıraktığı ortaya çıktı. Jackson'ın mirası üzerinden mahkeme belgelerine yansıyan bilgilere göre, dünyaca ünlü pop ikonunun 65'ten fazla alacaklısına 500 milyon doların üzerinde borcu var.

Artı Gerçek - Yeğeni Jaafar Jackson'ın başrolde Michael Jackson'ı canlandıracağı biyografi türündeki "Michael" filmi için geri sayım devam ederken şarkıcı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Michael Jackson 25 Haziran 2009'da Los Angeles'ta 50 yaşında kalp krizinden öldüğünde, 500 milyon doların üzerinde borcu vardı.

MİRASI, MAHKEME GİDERLERİ İÇİN TAZMİNAT OLARAK KULLANILACAK

PEOPLE tarafından elde edilen mahkeme belgelerine göre, Jackson'ın mirasından elde edilen paranın, hukuki hizmetler ve diğer masraflar için tazminat olarak kullanılması talep edildi.

AŞIRI HARCAMA YAPMAKTAN KAÇINMADI

Popun Kralı, ölümünden bir gece önce Londra'daki 02 Arena'da gerçekleştirdiği 'This Is It' turnesi için Los Angeles'taki Staples Center'da altı saatlik bir kostümlü prova yapmıştı. Ancak turne başlayamadan şarkıcı vefat etti. Şarkıcının turne hazırlığı esnasında da aşırı harcamalar yapmaktan kaçınmadığı belirtilmişti.

'MÜCEVHERLERE ÇOK PARA HARCADI. PARASI BİTMİŞTİ'

Ancak Los Angeles Times'a göre, Jackson'ın aşırı harcama alışkanlıkları göz önüne alındığında, yılda 30 milyon dolar biriken borcunu ödemek için umutsuzca paraya ihtiyacı vardı. Gazetenin haberine göre, Ağustos 2013'teki "haksız ölüm davasında" AEG Live adına savunma tanığı olarak ifade veren yeminli mali müşavir William R. Ackerman, jüri üyelerine Jackson'ın hayır kurumlarına bağış, hediye, seyahat, sanat ve mobilya için para harcadığını söyleyerek şarkıcının mali durumuna ayrıntılı bir bakış sunmuştu.

Ackerman o sırada Los Angeles şehir merkezindeki mahkeme salonunda "Mücevherlere çok para harcadı. Parası bitmişti" ifadelerini kullanmıştı.

Şarkıcı 50 yaşında Los Angeles'taki malikanesinde hayatını kaybetti. Jackson, görkemli ve sansasyonel kariyeri boyunca 13 Grammy ödülü kazandı ve 400 milyondan fazla albüm satışına imza attı. (Kaynak; PEOPLE, Los Angeles Times, NTV)

Öne Çıkanlar