NASA'nın Mars fotoğrafından kuş çıktı

NASA'nın Mars fotoğrafından kuş çıktı
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 02:15
A+ A-
Sosyal medyada yayılan bir fotoğraf, bilim kurgu meraklısı komplo teorisyenlerini harekete geçirdi. Ancak heyecan kısa sürdü. Zira fotoğraf Mars'ta değil Dünya'da çekilmiş.

GÜNCEL - Son günlerde sosyal medyada yayılan bir fotoğraf, uzay ve uzaylı meraklısı komplo teorisyenlerini harekete geçirdi. NASA’nın 2011’de Mars görevi için fırlattığı Curiosity uzay aracının çektiği iddia edilen fotoğraflar heyecan ve tartışma yarattı.

Daily Star’da yer alan habere göre fotoğrafla ilgili birçok inceleme videosu çekilirken, söz konusu fotoğrafta Mars semalarında uçan bir şekil görünüyor. Bunun kuş ya da benzeri bir canlı olabileceği söyleyen komplo teorisyenleri, NASA’nın Mars’taki olası bir yaşamı gizlediğiniş iddia etti.

Fotoğrafı inceleyen uzmanların fotoğrafla oynanmadığını açıklamalarının ardından daha da heyecanlanan bilim kurgu sever komplo teorisyenlerinin heyecanı kısa sürdü. Zira fotoğrafın Mars’ta değil Dünya’da çekildiği kısa sürede anlaşıldı.

NASA’nın Mars görevinde istenilen seviyeye gelemediği ve durumun ortaya çıkmaması için aletlerin Dünya’da test aşaması sırasında çekilen sahte görüntülerin paylaşıldığını iddia edenler, yayınlanan fotoğraftaki şeklin gerçekten kuş olabileceği belirtiyor. NASA ise iddialara ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

(Haber Merkezi)

Öne Çıkanlar