Obama çifti dizi yapımcısı oluyor

Obama çifti dizi yapımcısı oluyor
Obama çifti önceki başkanın yönetimiyle yeni gelen Trump başkanlığı arasındaki geçişte yaşanan kargaşayı anlatan bir kitaptan uyarlanan bir skeç komedi dizisinin yapımını üstlenecek.

Barack ve Michelle Obama, şirketleri High Ground Productions aracılığıyla, Michael Lewis'in The Fifth Risk isimli kitabından televizyona uyarlanacak The G Word isimli dizinin yapımcılığını üstlendi.

Independent'ın haberine göre, The G Word'ün kısmen bir skeç komedisi, kısmen de bir belgesel niteliği taşıyacağı konuşuluyor. Çekimlerine yeni yılda başlaması planlanan dizi, Trump yönetimindeki kaosu sorgulayacak.

Deadline'ın aktardığı haberde ise komedyen Adam Conover'ın dümenine geçeceği dizi, 'yönetim'in kirli bir kelime mi yoksa güvenilir bir kurum mu olduğunu sorgulamayı hedefliyor.

Conover konuyla ilgili "Bu haberi nihayet paylaşabiliyor olmaktan çok mutluyum. Federal yönetimi konu alan yeni bir komedi dizisi yaratıyorum. İsmi The G Word ve onu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Lewis'in önceki kitaplarından bir kısmı daha önce beyazperdeye uyarlanmıştı. Bunların arasında ikisi de eleştirmenlerce beğenilen Kazanma Sanatı (Moneyball) ve Büyük Açık (The Big Short) filmleri de yer alıyor.

Öne Çıkanlar