Oyuncu Deniz Çakır: Sokak hayvanlarını uyutmayı düşünüyorsanız önce benden başlayın

Oyuncu Deniz Çakır, sokakta yaşayan köpeklerle ilgili yapılan çalışmalar ve büyük tepki çeken köpeklerin uyutulmasına tepki gösterdi. Çakır, "Sokak hayvanlarını uyutmayı düşünüyorsanız ilk önce benden başlayın” ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Oyuncu Deniz Çakır, son dönemde iktidara yakın medya tarafından da hedef tahtasına oturtulan sokak köpeklerine dair açıklama yaptı.Sokak hayvanlarına yönelik şiddete ve uyutulma söylemlerine karşı çıkan Çakır, "Sokak hayvanlarını uyutmayı düşünüyorsanız önce benden başlayın. Ben bunun yapıldığı bir yerde yaşamak istemiyorum" dedi.

Türkiye'de hemen her gün bir kentte sokakta yaşayan canlılara yönelik işkence ve katliam haberleri gelmeye devam ediyor. Sosyal medya ve habere yansıyanlara bakıldığında da köpek ve kediler en çok hedef gösterilen hayvanların başında geliyor.

KÖPEKLER HEDEFTE

İktidara yakın medyaysa, sokakta yaşayan köpeklere yönelik ayırımcı ve hedef gösterici bir dil kullanıyor ve bazı çevrelerce de köpeklerin toplatılıp barınaklara hapsedilmedi ya da uyutulması yönünde 'çözüm' adı altında bir takım sözler sarf ediliyor.

ÇAKIR: İLK BENİ UYUTUN

'Çözüm önerisi' adı altında bu söylemlere karşı çıkan oyuncu Deniz Çakır da hayvanların 'uyutulması'nın dillendirilmesine tepki gösterdi.

Çakır, "Sokak hayvanlarını uyutmayı düşünüyorsanız önce benden başlayın. Ben bunun yapıldığı bir yerde yaşamak istemiyorum, ilk beni uyutun. Bir çocukla sokaktaki kedinin hiçbir farkı yok" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar