Şahenk, Las Vegas'a Zuma ile girdi

Şahenk, Las Vegas'a Zuma ile girdi
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kentinde 12'nci Zuma restoranını açtı. Garanti Bankası’ndaki yüzde...

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kentinde 12'nci Zuma restoranını açtı.

Garanti Bankası’ndaki yüzde 9.95’lik payını İspanyol ortağı BBVA’ya 3.3 milyar liraya satan ve son dönemde yeme-içme alanında önemli yatırımlara imza atan Doğuş Grubu şimdi de kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kentine restoran yatırımıyla girdi.

2012’de dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren Zuma’nın sahibi Azumi Group’un yüzde 50’sini satın alan Ferit Şahenk, bu markayı ABD’de büyütmek için ortaklarıyla birlikte eğlencenin merkezi Las Vegas’a odaklandı.

Şahenk’in ortakları Rotem Rosen ve Alex Sapir adlı iki genç girişimci. Yaklaşık 3000 metrekarelik alanda hizmet veren Zuma Las Vegas, kentin en önemli yapılarından Cosmopolitan Hotel’de yer alıyor.

TOMMY HILFIGER DA AÇILIŞTA

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen açılış, ABD magazin dünyasında büyük yankı uyandırdı. Açılışa Doğuş Grubu’nu temsilen şirketin üst yöneticilerinden Tevfik Akdağ, Cosmopolitan CEO’su ve Başkanı William Mc- Beath, BMW, Pepsi, Monsanto gibi dünyaca ünlü şirketlerle de çalışan ünlü ressam Romero Britto, ünlü moda tasarımcısı Tommy Hilfiger ve Türk eşi Deniz Carolina Erbuğ gibi isimler katıldı.

Zuma’nın Türkiye dışında İtalya, Tayland, İngiltere, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde 11 restoranı bulunuyor.

 

Öne Çıkanlar