Trabzon'da isale hattı patladı, sekiz katlı bina ve yola su doldu

Trabzon'da isale hattı patladı, sekiz katlı bina ve yola su doldu
Yayınlanma:
A+ A-
Trabzon'da ana isale hattı patlayınca tazyikli su, yolun karşısındaki sekiz katlı apartmana sıçradı, çatı katı hasar gördü. Sahil yolu suyla kaplandı.

Artı Gerçek - Trabzon’da sahil yoluna paralel uzanan tali yoldan geçen ana isale hattı, büyük bir gürültüye patladı. Yer altından çıkan tazyikli su havaya fışkırdı. Yükselen su, yolun karşısındaki sekiz katlı apartmana sıçradı, balkonları su bastı. Park halindeki araçlar ile bir iş yeri de suyla doldu.

t1.jpeg

Esnaf, kendi imkanları ile dükkanlarına giren suyu temizledi. Apartman sakinleri de balkonlardaki suyu kovalarla boşalttı. Su basan yol çift yönlü ulaşıma kapatılırken, sekiz katlı apartmanın hasar gören çatı katı tedbir amaçlı boşaltıldı. Bölgedeki su akışını kesen ekipler, temizlik ve arıza onarım çalışması başlattı.

t2.jpeg

'DİNAMİT PATLAMIŞ GİBİ OLDU'

Tanık olduğu anları anlatan Cengiz İpekçi, "Yürüyorduk, arkadaşlara uğramıştık. Büyük bir sesle patlama oldu. Su binanın en üst katına kadar ulaştı, taşları atmaya başladı" dedi.

Ali Atalar da "Dinamit patlamış gibi oldu. Taş, toprak, su ile buraya geldi. Bina ve hatta arka kısmında kata su ulaştı. Kaçtık oraya daha yaklaşamıyoruz" ifadelerini kullandı.(DHA)

Öne Çıkanlar