Valilikten İstanbul için yağış ve fırtına uyarısı

Valilikten İstanbul için yağış ve fırtına uyarısı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Valiliği, kentin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini ifade etti. Valilik tarafından, yağışların etkili olmasının beklendiği belirtildi ve fırtına için uyarı yapıldı.

Artı Gerçek - İstanbul Valiliği, kentin soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine yer verildi.

"Bölgemizin 28 Mart 2023 Salı günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor" denilen açıklamada, "Hava sıcaklıklarının 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; Salı günü İstanbul ve bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olması beklenmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’nın yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şekline olacağının tahmin edildiği aktarıldı.

"Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgemizde zirai don olayı bekleniyor" denilen açıklamada, "Rüzgârın, Salı ve Çarşamba günleri kuzeyli yönlerden olmak üzere kuvvetli, Salı günü yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor" ifadelerine yer verildi.

Yurttaşlara uyarılarda bulunulan açıklamada, "Soğuk hava, yer yer etkili yağışlar ile kuvvetli rüzgâr ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir" denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar