WhatsApp yeni özelliği test ediyor: Orijinal kalitede fotoğraf

WhatsApp yeni özelliği test ediyor: Orijinal kalitede fotoğraf
Yayınlanma:
A+ A-
WhatsApp, fotoğraf gönderiminde kalitenin düşmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Yeni özellik test ediliyor.

Artı Gerçek - Anlık haberleşme platformu WhatsApp, uzun yıllardır şikayet konusu olan, kullanıcıların orijinal kalitede fotoğraf gönderememesine karşı yeni bir özellik test ediyor.

WABetaInfo, bugün paylaştığı blog yazısında, sohbetler arasında orijinal kalitede fotoğraf gönderme özelliğinin test edildiğini anlattı. WhatsApp'ın rakiplerinden Telegram, fotoğraf kalitesi konusunda bir adım öndeydi.

Yukarıda yer alan görselde de göründüğü gibi orijinal kalitede fotoğraf gönderme seçeneği, iki sohbet arasında gönderilen medya bölümünde görünecek. En üstte ilk başa entegre edilecek orijinal fotoğraf göndermek için araç çubuğu bir seçenek olarak sunulacak. Yani araç kullanılmayan herhangi bir medya, orijinal kalitede değil WhatsApp’ın sıkıştırdığı biçimde gidecek.

WhatsApp ek olarak durum güncellemesi konusunda da birtakım yenilikler de sunuyor. WABetaInfo’nun geçen günlerde paylaştığı habere göre sesli durum güncellemeleri test aşaması bitti ve özellik kararlı sürüme gelmeye başladı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kaydettikleri ses kayıtlarını önceden kendileri de dinleyerek durum üzerinden paylaşım yapacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar