WhatsApp'tan yeni özellik: Silinen mesajlar geri alınabilecek

WhatsApp'tan yeni özellik: Silinen mesajlar geri alınabilecek
Yayınlanma:
A+ A-
WhatsApp'ta artık yanlışlıkla silinen mesajların geri alınması mümkün. Mesajı sildikten sonra beş saniye boyunca 'geri al' seçeneği sunulacak.

Artı Gerçek - Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılara yeni bir özellik sunuyor. WhatsApp yöneticisi Will Cathcart, yanlışlıkla silinen mesajları geri almayı sağlayan yeni bir özellik getirdiklerini açıkladı.

WhatApp mesajlaşma uygulamasında gönderilen mesajlar iki farklı yöntemle siliniyor. Bunlardan birisi mesajı konuşmadaki tüm kişilerden silinebildiği “herkesten sil”; diğeri ise sadece mesajı atan kişinin ekranından silinebildiği “kendim için sil” özelliği.

Ancak kullanıcılar eğer mesajı yanlışlıkla “kendim için sil” özelliği ile silerse, mesajın konuşmadaki diğer kişilerden de silinmesini sağlamanın bir yolu yoktu.

WhatsApp yöneticisi Will Cathcart, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni özellik ile bunu sağladıklarını söyledi. Yeni özellikle beraber mesajı “kendim için sil” özelliği ile sildiğinizde ekranda beş saniye boyunca “geri al” seçeneği çıkacak. Bu butona basıldığında ise geri getirilen mesaj, istenirse daha sonra “herkes için” de silinebilecek.

Ancak mesaj “herkesten sil” özelliği ile silinmişse, o mesajı geri yüklemenin hâlâ bir yolu yok. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar