Yeni Zelanda Başbakanı'nın kedisini öldürdüğünü itiraf etti

Yeni Zelanda Başbakanı'nın kedisini öldürdüğünü itiraf etti
Kimliği sadece Chris olarak açıklanan komşu geri giden otomobilinin yoluna başbakanlık kedisinin fırladığını anlattı.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in bir komşusu, başbakanlık kedisini yanlışlıkla kendisinin ezdiğini yaklaşık 2 yıl sonra kamuoyuna itiraf etti. 

Jacinda Ardern'in başbakan seçilmesinden kısa süre sonra, Kasım 2017'de, Yeni Zelanda'nın 'first kedisi' Paddles'ın araba çarpması sonucu ölmesinin ardındaki gizem çözüldü. 

Başbakanlık hane halkının sevilen bir üyesi olan ve kendisi için açılan Yeni Zelanda'nın 'first' kedisi @FirstCatofNZ isimli Twitter hesabına 11 bin takipçi çeken Paddles'ın, garajdan arabasını geri geri çıkaran komşu tarafından 'kazara' ezildiği ortaya çıktı. 

Kimliği sadece Chris olarak açıklanan komşu, stuff.co.nz haber sitesine yaptığı açıklamada, başkent Auckland'daki evine öğle arası için geldikten sonra hızla işe geri dönmeye çalışırken geri giden otomobilinin yoluna başbakanlık kedisinin fırladığını anlattı. 

Sputnik'teki habere göre, kediyi yanlışlıkla ezdiğini anlayınca şok geçirdiğini ve kendisini çok kötü hissettiğini söyleyen Chris, "Çünkü arka planını biraz biliyordum, Paddles'ın bir sosyal medya şahsiyeti olduğunu, ayrıca patilerinde fazladan bir parmak olmasıyla tanındığını da biliyordum" diyerek şöyle devam etti:

"Jacinda ve Clarke için Paddles'ın çok sevdikleri kürklü bebekleri konumunda olduğunun da farkındaydım, o yüzden de çok üzüldüm."

Ardern'in konutuna gidip yaptığı şeyi anlattığında solcu kadın başbakanın anlayışla karşıladığını aktaran Chris, çocuklarının Ardern'e babalarını hapse göndermemesi ricasını da içeren bir taziye kartı yazdıklarını belirtti.  (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar