ABD’den Sedef Kabaş eleştirisi: Hayal kırıklığı

ABD’den Sedef Kabaş eleştirisi: Hayal kırıklığı
Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Ocak 2022 13:36
A+ A-
Kabaş ile ilgili konuşan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, 'Biz ifade özgürlüğünün, bazılarını rahatsız edecek olmasına rağmen korunmasına ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz' dedi.

Gazeteci Sedef Kabaş’ın ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla tutuklanmasına bir tepki de ABD’den geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, hafta sonu evi basılarak gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Kabaş ile ilgili açıklama yaptı. Price, ABD’nin bu gözaltına alınma olayından "hayal kırıklığı" duyduğunu söyledi.

Basın toplantısında konuşan Price, "Biz ifade özgürlüğünün demokrasiyi güçlendirdiğini ve bunun bazılarını rahatsız edecek ya da tartışmaya açık olmasına rağmen korunmasına ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Bir televizyon programında atasözünden alıntı yaptığı için ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla hakkında jet hızıyla soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş, cumartesi gecesi saat 02.00’de İstanbul Sarıyer'deki evi polisler tarafından basılarak gözaltına alınmış, hükümet ve iktidara yakın medya tarafından hedef gösterilen Kabaş, çıkarıldığı adliyede "Cumhurbaşkanı’na hakaret" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar